Nordea pakub maksuvaba investeerimisvõimalust 8 tippfirma aktsiasse

Raivo Sormunen 28. detsember 2009, 13:01

Nordea Bank Finland Plc emiteerib 2014. aasta jaanuaris lõppevaid indeksvõlakirju, mille liikumine on seotud kaheksa maailma tippfirma aktsialiikumisega.

Läbi Nordea Panga saab detsembri lõpuni osta indeksvõlakirju (minimaalne investeering 1000 eurot), mille liikumine sõltub kaheksa rahvusvaheliselt tuntud ettevõtte aktsia liikumisest (Adidas AG, Apple, Colgate-Palmolive, Hewlett-Packard, LG Electronics, Mattel, Nestle,  Nike).

Võlakirju on kaht liiki. Basic võlakirja puhul on osalusmäär alusvara kasvus 55% ehk investor saab endale 55% kaheksa tippfirma nelja aastasest aktsiatõusust.
Extra võlakirja puhul teenib investor endale aga 110% aktsiaportfelli hinnatõusust.

Extra võlakirja puhul peab aga arvestama, et alginvesteering on võrreldes Basicuga 10% kõrgem ning investoritele garanteeritakse 90% alginvesteeringust (Basic võlakirjade puhul garanteeritakse investoritele minimaalselt kogu alginvesteering).

Nordea Pank kirjutab indeksvõlakirju tutvustavas prospektis, et tarbijate kindlustunne on maailmas paranenud ja topelt-põhja hirmud vähenemas. Majanduse suunamuutus peegeldub ka ettevõtete tulemustes - paljud kolmanda kvartali tulemused ületasid tugevalt ootusi. Majanduse kasvule pöördumine lubab ettevõtete tulemuste paranemist ja see omakorda tähendab aktsiaturgude tõusu.
Kevadest alates on mitmed erinevad majandusindikaatorid vihjanud tugevale tõusule. Nüüdseks on nad aga stabiliseerunud. Majanduskasvult oodatakse jätku, aga nüüd, kui järsk positiivne korrektsioon on toimunud, on edasine kasv ootuste kohaselt rahulik. Majanduskriis on lõppenud paljudes riikides, mis toetab globaalset stabiliseerumist veelgi. Tarbimine on vaikselt kasvamas ja ka töötuse kasv on aeglustumas. Seega on kokkuvõttes positiivseid märke palju rohkem kui kevadel või suvel.

Indeksisse kuuluvad ettevõtted on viimase aastakümne jooksul kasvatanud oma väärtust kiiremini kui turukeskmine nii Euroopas (DJ Eurostoxx) kui USAs(S&P500). Tulevikus oodatakse neilt ettevõtetelt suurt kasvu tänu tarbimise üldisele suurenemisele.

Kui aktsiatelt teenitud kasumi pealt peab eraisik maksma tulumaksu, siis panga poolt emiteeritud võlakirjade pealt teenitud tulu on Eesti seaduste kohaselt maksuvaba.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. December 2009, 21:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing