Läti saadik: Riia on ja jääb Baltikumi keskuseks

Silvia Viidik 29. detsember 2009, 11:41

Eesti eurotsooni vastuvõtmine ei kõiguta Riia staatust Baltikumi keskusena, vahendab Läti suursaadiku Leedus Hardijs Baumanise arvamust ajakiri The Baltic Course.

Isegi, kui Eesti liitub eurotsooniga enne oma kahte kaaslast, jääb Riia Baumanise arvates endiselt Balti riikide keskuseks.

„Ma ei usu, et Eesti vastuvõtmine euroalasse tähendaks kohe, et Baltikumi keskus liiguks Riiast ära,“ väitis diplomaat. Oma seisukoha põhjenduseks rõhutab suursaadik, et juba ajalooliselt on Läti olnud Balti mere idaranniku metropol ja on seda ka praegu.

Eesti väljavaateid euro ülevõtmiseks enne teisi Balti riike hindab lõunanaabri suursaadik positiivseks ning peab Eesti edu selles vallas kasulikuks ka Lätile ja Leedule, sest ühe vastuvõtmine eurotsooni kasvatab rahvusvahelist usaldust terve regiooni vastu.

Baumanis usub, et Läti pöördumine rahvusvaheliste organisatsioonide poole laenuabi saamiseks võib naaberriikidele samuti tulevikus kasulik olla. „Läti saab Rahvusvaheliselt Valuutafondilt abi, aga näiteks Leedu ei saanud sellist abi. On täiesti võimalik, et see aitab tulevikus Leedut rahvusvahelistelt turgudelt laenu saada ja seda madalamate intressimääradega,“ leidis Baumanis.

Vaatamata asjaolule, et Eestit tabas majanduskriis valusalt, püüdleb ta Rahvusvahelise Valuutafondi kinnitusel endiselt eesmärgi poole liituda euroalaga aastal 2011, lõpetab ajakiri suursaadiku arvamusavalduse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. December 2009, 11:41
Otsi:

Ava täpsem otsing