Prantsusmaa CO2 maks takerdus eranditesse

Sirje Rank 30. detsember 2009, 16:03

Prantsusmaa konstitutsioonikohus, mis hindab parlamendis vastu võetud seaduste valiidsust, tõmbas kriipsu peale valitsuse plaanile kehtestada Prantsusmaal 2010. aasta algusest CO2 maks.

Põhjuseks liiga palju erandeid, mistõttu uus maks poleks ei õiglane ega aitaks midagi olulist kliima heaks ära teha, vahendab agentuur Bloomberg.

President Nicolas Sarkozy poolt septembris välja kuulutatud maksu suurus oli 17 eurot ühe tonni CO2 heitmete kohta. Et aga vastuseisu uuele maksule leevendada, vabastas valitsus sellest osaliselt või täielikult elektritootjad, avaliku transpordi, lennufirmad, põllumajandustootmise ning kalanduse, samuti 1018 vanimat tsemendi-, terase- ja klaasitootjat.

Sellega oleks 93% Prantsusmaa heitmetest jäänud maksustamata ning maksu põhiraskus oleks langenud eraautodele ja kütteõlile.

Prantsusmaa peaminister Fran?ois Fillon kinnitas täna, et CO2 maks on jätkuvalt prioriteet ning et valitsus esitab jaanuaris muudatusettepanekud, mis peaksid konstitutsioonikohtu nõudmised rahuldama.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. December 2009, 16:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing