Sõõrumaa firma kaotas maksuametile

Katariina Krjutškova 30. detsember 2009, 16:42

Tallinna halduskohus ei rahuldanud US Investi kaebust maksuameti suhtes ja ettevõttel tuleb praeguse seisuga tasuda pea kolm miljonit krooni.

„US Invest AS toetab oma tütarfirmade tegevust. US Invest AS on andnud tütarfirmadele laenu, mõnedel juhtudel suurendanud ka nende omakapitali, samuti osutanud neile tasuta juhtimis- ja konsultatsiooniteenuseid. Kohus leiab, et U.S. Invest AS-l kui emafirmal ei ole õigust arvata maha sisendkäibemaksu nendelt kulutustelt, mille osas tal endal ei ole maksustatavat käivet tekkinud, kuna sellisel juhul on ta nende kulutuste osas ise lõpptarbijaks, kes peab käibemaksu tasuma,“ vahendas kohtu vanemreferent Triin-Anneli Dooner täna kell neli avalikustatud otsust.

US Investi omanik Urmas Sõõrumaa ja ettevõtte nõukogu õigusnõunik Monika Sehver rääkisid kaks nädalat tagasi, et kohtutee tuleb lõpuni käia, sest tegu on põhimõttelise vaidlusega. 

„Eks peame advokaadiga natuke nõu pidama ja otsuse vastu võtma. Seni on küll see mõte olnud selline, et edasi kaevata. Kuna ma ei ole otsust ise lugenud, ei oska ma kommenteerida. Isegi seda, kas lähme lõpuni välja või mitte,“ rääkis Sehver täna.

Ta lisas, et tegelevad asjaga tõsisemalt uuel aastal, sest edasi saab kaevata 30 päeva ja praegu veel nö ei põle otsuse tegemine.

Sisuliselt vaidles US Invest maksuametiga selle üle, kuidas oleks pidanud kontsernettevõte sisendkäibemaksu maha arvestama. Laenuandmine tütarettevõtetele tekitab maksuvaba käivet ja küsimus oli laenude määratlemises – kas tegu oli juhuslike laenudega või olid need laenud seotud firma põhilise ja pideva tegevusega. See määratlus omas tähendust küsimuses, kas sisendkäibemaksu mahaarvamisel tuli arvestada proportsioone. Teiseks vaidluspunktiks oli küsimus, kui suur see proportsioon peaks olema.
 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    01. January 2010, 17:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing