Silvia Viidik • 9. aprill 2010
Jaga lugu:

Väikeinvestor Mikk Talpsepp peab kaunis reaalseks, et Norma aktsiahind oleks börsil väga heade esimese kvartali käibenumbrite peale tugevalt tõusnud, kui Autolivi ülevõtmispakkumise õnnestumise tõenäosus juba väga suur ei oleks.

„Paraku on Autoliv suure tõenäosusega saanud juba kokkulepped institutsionaalsete investoritega ning seetõttu ei oma enam teatatud käibe- või kasuminumbrid tähtsust,“ nentis Talpsepp Äripäeva küsimustele vastates.

Teisest küljest mõjutab Autoliv siiski Norma tulemusi väga tugevalt. „Tuleb ka arvestada, et sisuliselt on Norma väga sõltuv Autolivi tahtest kujundada Norma käivet ja kasumit, seega võiks Autolivi väljaostupakkumist siiski pidada enam vähem õiglaseks ja seetõttu ei näe ka probleemi, et Norma sellise hinnaga börsil ära viiakse, kuigi hind oleks võinud olla kõrgem,“ arutles investor.

Talpsepa hinnangul kasutas Autoliv lihtsalt börsil tekkinud soodsat olukorda kavalasti ära, mis omakorda näitab, et Eesti ettevõtted on endiselt börsil madalalt hinnatud. „Võime oodata aktsiate jätkuvat tõusu Tallinna börsil,“ prognoosis Talpsepp.

Et Autoliv peab Norma väljaostuhinda pisut kergitama, Talpsepp täiesti võimatuks ei pea, sest esimese kvartali käibenumbrid võivad nii mõnegi veel pakkumist kaaluva investori panna tahtma praegusest kõrgemat hinda. Talpsepp rõhutas, et see võimalus siiski ülemäära tõenäoline ei ole. „Tõenäoliselt on Autoliv juba saanud kokkulepped piisava koguse Norma aktsiate ostmiseks“ tõdes investor.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt