Indrek Kald • 21. mai 2010 kell 9:18

Swedbanki automaadid võivad hakata andma ka viieeuroseid

Swedbank testib tehnilisi võimalusi ja soovib leida võimaluse viieeuroste rahatähtede väljastamiseks sularahaautomaatides.

Riiklikust eurole ülemineku plaanist lähtuvalt saab paralleelkäibe perioodil ehk 1.-14. jaanuaril 2011 pangaautomaatidest 10, 20 ja 50euroseid rahatähti. Seejärel soovib Swedbank viia automaatidesse sisse ka viieeurosed (78 krooni).

"Mõistame klientide soovi saada pangaautomaadist viieeurost rahatähte ning testime väga hoolikalt tehnilisi võimalusi, et need rahatähed vähemalt osadesse automaatidesse lisada," sõnas Swedbanki europrogrammi koordinaator Hanno Hussar.

Ta selgitas, et seni saadud tulemuste kohaselt on kõige väiksem eurokupüür kippunud mõõtmetest ja tehnika spetsiifikast tulenevalt pangaautomaati kinni jääma ning seetõttu automaati ummistama. Selliseid probleeme ei ole täheldatud kümneeuroste ja suuremate rahatähtedega.

"Kui automaatide töökindlus väheneb praktikas liialt ja see hakkab klientidele probleeme tekitama või ilmneb klientide liiga väikene huvi viieeurose kupüüri vastu, siis saame valikud taas üle vaadata," märkis Hussar.

Swedbanki statistika näitab, et keskmine automaadist väljavõetav summa on 950 krooni.

Euroala riikidest ainsana väljastavad sularahaautomaadid viieeuroseid Portugalis. Pooltes eurot kasutavates riikides on väikseid automaadis olev rahatäht 20eurone (313 krooni).

Paljud euroala riikide pangad võtsid alguses viieeurosed rahatähed kasutusele, kuid loobusid neist hiljem, sest see vähendas automaatide töökindlust ning põhjustas klientide rahulolematust.

Hetkel kuum