24. mai 2010 kell 19:17

FED vara niipea müüki ei lähe

USA Föderaalreserv teatas täna, et ei plaani enne tugevat majandustõusu ja intressimäärade tõstmist panna müüki 2009. aastal majanduse turgutamiseks miljardite dollarite eest ostetud vara.

„Föderaalreserv hetkel ei plaani lähitulevikus müüa enda väärtpabereid, vähemalt mitte enne, kui majandus on jätkusuutlikus tõusus ning rahanduspoliitika taas kokkutõmbumas,“ seisis FED avalduses, vahendab Reuters.

Föderaalreserv kukutas 2008. aasta detsembris intressimäärad nulli lähedale, misjärel alustati hüpoteekidega seotud võlgade kokkuostmisega, et elavdada kiratsevat majandust. Antud meetoditega kahekordistas FED krediidihulka Ühendriikikide majanduses, suurendades raha hulka majanduses 900 miljardilt dollarilt 2,3 triljoni dollarini.

Enamik FED ametnikke nõustub, et Föderaalreserv peab viima enda balanssi kriisieelsele tasemele ning lõpuks müüma enda poolt ostetud 1,4 triljoni dollari väärtuses hüpoteeklaenudega seotud väärtpabereid.

FED kordas, et jätab „ukse avatuks“ aktiivsele müügile juhul, kui majandustõus on piisavalt jätkusuutlik ning kui rahanduspoliitika üle otsustajad leiavad, et finantssüsteemid vajavad taas rangemat piiramist.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum