Indrek Kald • 26. mai 2010 kell 13:29

OÜ Autosõit liisis 10 miljoni eest 41 uut Toyotat

Täna andis Amserv Grupp liikluskoolitajale OÜ Autosõit kätte viimased kümme Toyota sõiduautot kokku 41st Swedbanki abiga liisitud sõidukist.

"Tänaseks on jõudnud lõpule meie autopargi uuendus, mille käigus vahetasime mitme kuu jooksul järk-järgult välja kõik senised Mercedes-Benzid," rääkis Autosõidu juhatuse liige Indrek Madar. Tema sõnul otsustati Toyota kasuks parima hinna ja kvaliteedi suhte tõttu.

"Sama firma autodega teeb riiklikke eksamisõite ka maanteeamet. Siiski, meie ei õpeta inimesi mitte eksamiks valmistuma, vaid ikka selleks, et nad oleks võimelised igal hetkel liiklema ükskõik kus ja sõltumata automargist," lisas Madar.

Tema sõnul on Autosõidu eesmärgiks turuosa kasvatamine ajal, mil paljud väiksemad konkurendid vaevlevad majandusraskustes. "Meil on selleks olemas selge tegevuskava. Uute ja töökindlate ning keskkonnasõbralike Toyotate liisimine on kindlasti selle kasvu üks nurgakive," kinnitas Madar.

Amserv Grupi juhatuse liige Mart Mägi möönis, et Autosõidu näol on tegu väga entusiastliku ja suurte ambitsiooniga firmaga. "See ettevõte teab, mida, miks ja kuidas nad tahavad saavutada," rääkis ta.

Autosõit soovib 2011. aasta lõpuks oma klientide arvu kasvatada 17 000ni, selleks on Indrek Madari sõnul kavas mitmeid projekte. Esimesena pannakse koos Amserviga alus säästva autosõidu õpetamisele, mida pakutakse kõigile Toyota ostjatele tasuta.

"Säästva autosõidu omandamine on Eestis veel uus nähtus, kuid mujal maailmas väga popp," rääkis Madar. "On olemas mitmeid nippe, kuidas ka kolmeliitrise mootoriga maasturiga kulutada kütusele sama vähe, kui kulub täna keskmiselt 1,6-liitrise väikeautoga teatud vahemaa läbimiseks," lisas ta.

Liikluskoolituse ettevõte OÜ Autosõit pakub tööd 60 inimesele 11 linnas. Lisaks tavakoolitusele arendab ettevõte e-autoõpet ning teeb liikluskoolitusi koolides ja gümnaasiumides.

2009. aastal ulatus ettevõtte klientide arv 15 500-ni. Hinnanguliselt prognoosime autokoolile turuosa 2010. aastaks ca 15% algastme koolitusturust ja 65-70%  lõppastme koolitusturust, kinnitas Madar.

Amserv Grupp on suuremaid autode edasimüügi ning teenindusega tegelevaid kontserne Baltimaades, neil on kokku 11 esindust. Kontsern esindab Toyota, Opeli, Chevrolet, Hyundai, Peugeot ja Saabi kaubamärke. Amserv Grupp müüs mullu 2815 uut ja kasutatud autot ja teenindas ligi 200 000 järelteeninduse klienti. Amserv Grupis töötas eelmise aasta lõpus 404 inimest.

Hetkel kuum