Indrek Kald • 26. mai 2010 kell 11:08

Tallinn asutab enda prügifirma

Tallinna linn plaanib luua eraldi äriühingu, mis hakkab tegelema jäätmeveo ja tänavapuhastusega.

Abilinnapea Deniss Boroditši sõnul arvestab iga ettevõte praegu oma koristusvõimsuste planeerimisel reservide vajadusega ettenägematuteks juhtudeks oma puhastuspiirkonnas. "Tsentraalse, kogu linna hõlmava äriühingu tehnika planeerimise korral oleksid kulutused reservidele tunduvalt väiksemad, kuna  tehnika säilitamiseks, korrashoiuks ja hooldamiseks vajaliku infrastruktuuri tööjõukulud väheneksid kordades," selgitas ta.

"Samas tagaks reservide ühtne kasutamine tänavate koristuse kvaliteedinõuded, kuivõrd vajadusel kasutatakse optimaalselt ära kogu linna kasutuses oleva reservtehnika võimsus," lisas Boroditš.

Tänasel linnavalitsuse istungil kuulati Raepressi teatel ära info linna äriühingu või asutuse asutamise ettevalmistuseks moodustatud komisjoni tööst. Ühtlasi sai komisjon ettepaneku jätkata ettevalmistusi. Komisjon leidis, et puhastusfirmade tehniline baas võiks olla Tallinna linna kui terviku seisukohalt tunduvalt optimaalsem.

Komisjoni järelduste süvaanalüüsiks on vajalik koostada ettevõtte moodustamiseks võimalikud kulude ja tulude analüüsid ning kaardistada juriidilised ning raamatupidamislikud aspektid. Samuti tuleb kaaluda erinevate finantseerimisallikate võimalusi kujunenud majandussituatsioonis ning lähtuvalt eeltoodust koostada võimaliku ettevõtte moodustamise elluviimise ja ajakava, teatas Raepress.

Hetkel kuum