Indrek Kald • 27. mai 2010 kell 6:47

Kampaania: täna teksaseid kandes rinnavähi vastu

Veebiajakiri Femme korraldab koos Eesti Vähiliiduga 28. mail kampaania "Teksades rinnavähi vastu". Selles kutsutakse üles kandma teksaseid ja roosat linti rinnas, näitamaks ühtse rõivastusega, et hoolid endast, lähedastest ja neist, kes põevad rinnavähki.

"Meie ettevõtmise patrooniks on võimsa lauluhäälega Birgit Varjun, kes tegeleb kampaania tutvustamisega avalikkusele. Teksade kandmine sel päeval ei ole mõeldud kaasa tulemiseks ainult naistele, vaid ootame ka kõiki mehi teksasid kandma ning üritustel osalema. Rinnavähk puudutab meid kõiki," ütles Silvi Grigorjeva Femmest.

Kampaania sai alguse aastal 1996, mil teksafirma Lee Jeans töötajad jõudsid omavahel rääkides äratundmisele, et neid kõiki on mingil moel puudutanud rinnavähk. Just Lee Jeansi töötajad algatasid antud kampaania ja kutsusid firmasid üles lubama oma töötajatel igal aastal korra tööle tulla n-ö vabas riietuses. Vastutasuks annetab iga töötaja viis dollarit rinnavähi vastu võitlemiseks.

"Loodan väga, et kampaanias osalemisega õnnestub mul teadvustada Eesti naistele sõeluuringu vajalikkust – see on ainus meetod, mis võimaldab avastada rinnavähki varases staadiumis. Lastele pole midagi hirmsamat, kui kaotada oma ema. Me keegi pole rinnavähi eest kaitstud, aga meie võimuses on ära hoida kõige hirmsam," kommenteeris Varjun.

Aktsiooni lõppakord antakse samal päeval pärast tööpäeva lõppu Solarise keskuse aatriumis. Heategevusliku ürituse eesmärk on koguda raha vähiliidule, kes tegeleb rinnavähi ennetus- ja teavitustegevusega.

Kampaanias osalejad kannavad 28. mail lisaks teksadele rinnas ka roosat linti, seda on võimalik osta vähiliidu kaudu.

Hetkel kuum