Anne Oja • 5. juuni 2010 kell 8:58

Pangad ei võta IMFi juttu Baltimaade rüüstamise kohta omaks

Sel nädalal kirjutas Läti meedia, et IMF süüdistab Rootsi panku, eeskätt Swedbanki ja SEBd, Baltimaade rüüstamises. Äripäeva küsitletud pangad pole sellist dokumenti näinud ega taha seetõttu süüdistust ka kommenteerida.

"IMF ei ole avaldanud väidetavat dokumenti ning seetõttu ei ole meil võimalik seda ka kommenteerida," teatas SEB pressiesindaja vahendusel.

"Kahjuks on raske kommenteerida teemat, kui võimaliku dokumendiga pole võimalik tutvuda," edastas Eesti Pank.

"On keeruline anda hinnangut dokumendile, nägemata algallikat. Kuna täpsed detailid on meile teadmata, on raske anda nende kohta ka kommentaari," edastas Swedbanki pressiesindaja vastuseks Äripäeva kommentaaripalvele.

"Küll aga saame öelda, et Swedbank on pikaajaliselt pühendunud Eesti ja teiste Balti riikide turule, mis panga jaoks on koduturg," lisas pressiesindaja.

Äripäev palus kommentaari Läti meedias ilmunud IMFi süüdistusele, et Rootsi pangad, eeskätt Swedbank ja SEB, rüüstasid Baltimaid ja välispankade röövellikkuse tõttu on need riigid nüüd vaesemad kui kunagi varem. Ühtlasi palus leht vastust küsimustele, kas pangad on sellisest süüdistusest teadlikud, nõustuvad meedias avaldatud väidetega või mitte ning millele sooviks omalt poolt tähelepanu juhtida.

Hetkel kuum