9. juuni 2010 kell 18:39

Saksamaa Opelit ei toeta

Täna keeldus Saksamaa valitsus GM-i palvest toetada Opelit, väites, et USA autotootjal on endal piisavalt vahendeid tütarettevõtte abistamiseks.

Otsuse tegi teatavaks majandusminister Rainer Bruederle, keeldudes General Motorsile 1,1 miljardi euro suurusest laenust, vahendab Associated Press. Kõigest mõni päev tagasi teatas Saksamaa valitsus, et plaanib riigi eelarve defitsiidi vähendamiseks kärpida avaliku sektori kulutusi.

Ometi ei löödud Opelile veel viimast hingekella, kui kantsler Angela Merkel ütles, et „lõplikku otsust Opeli tuleviku kohta ei ole veel langetatud“. Kantsler lisas, et peab nõu liidumaade juhtidega, kelle haldusalal Opel tegutseb.

Opeli puhul pidi algselt otsuse vastu võtma komitee, kes tegeleb kriisi tõttu majandusraskustesse sattunud firmade avalduste uurimisega, kuid ühisele otsusele ei jõutudki. Edasi liikus otsustusjärk majandusministri Bruederle kätte, kes vastas autotootjale eitavalt.

„Olen optimistlik, et Opel suudab hakkama saada ilma riikliku abita,“ ütles Bruederle, lisades, et GM on kohustatud enda tütarettevõtde efektiivselt restruktureerima. „Olen kindel, et GM-il on piisavalt vahendeid,“ ütles minister.

Opeli tegevjuht Nick Reilly väljendas otsuse üle nördimust, öeldes, et „ma täpselt ei mõista, miks keelduti“. Reilly väljendas lootust, et Saksamaa liidumaal, kelle alal Opeli tehased on, leiaksid vähemalt 25 kuni 50 protsenti riigilt palutud abisummast autofirma abistamiseks.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum