10. juuni 2010 kell 19:45

Ameeriklased muutuvad järjest rikkamaks

Föderaalreservi andmetel kasvas ameeriklaste jõukus juba neljandat kvartalit järjest, seda suuresti tänu rallile aktsiaturgudel.

FED teatas neljapäeval, et majapidamiste netovara kasvas selle aasta esimese kvartaliga 2,1% 54,6 triljonini, vahendab Associated Press. Aktsiaportfellid olid tõusu suurimaks põhjuseks, kuigi alates mai algusest on S&P 500, mis mõõdab 500 suurimat aktsiat, kukkunud ligikaudu 10%.

Netovara alla arvatakse teiste seas kinnisvara, pangaarved ja investeeringud, millest on maha arvestatud võlad nagu hüpoteegid ning krediitkaardi võlgnevused.

Kuigi ameeriklased on taas rikastumas, siis kriisieelsest tipust lahutab neid endiselt 21%, kui kõigi majapidamiste vara võrdus 65,9 triljoni dollariga. Detsembris 2007 alguse saanud majanduslangus kahandas majapidamiste netovara 2009. aasta esimeseks kvartaliks 48,3 triljoni dollarini. Rahva vara vähendasid hapuks läinud laenud, väärtust kaotanud aktsiad ning kinnisvara.

Analüütikud ei ennusta ameeriklaste ratsa rikkaks saamist, prognoosides et majapidamised saavutavad enda kriisieelse majandusliku taseme 2012. aasta paikku.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum