12. juuli 2010 kell 14:05

OECD: Migratsioon aeglustumas

Maailma suurimate tööstusriikide vajadus tööjõule on langenud, aeglustades sellega esmakordselt pärast viit aastat rahvusvahelist migratsiooni, väidab Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon.

Võrreldes 2007. aastaga langes OECD riikidesse saabuvate immigrantide arv 2008. aastal kuue protsendi ehk 4,4 miljoni inimese võrra. Eelneval viiel aastal on migratsioon tõusnud keskmiselt 11 protsenti aastas. OECD sõnul võib värsketele andmetele tuginedes väita, et 2009. aastal riike tabanud finantskriisi tõttu langes sissevoolavate immigrantide arv veelgi rohkem.

OECD hoiatab, et migratsioon on hädavajalik organisatsiooni liikmesriikidele, kuna jätkusuutliku ja õitsva majanduse tagamiseks läheb vaja järjest rohkem töökäsi.

„Tähtis on rõhutada migrantide olulisust riigi majandusse panustamisel, seda eriti headel aegadel,“ ütles OECD peasekretär Angel Gurria. „Praegu valitsev majanduslik kitsikus ei mõju pikaajalisi demograafilisi trende ja seda ei tuleks immigratsiooni piiramisel tuua ettekäändeks. Immigratsioonipoliitikal peab olema pikaajaline perspektiiv,“ ütles Gurria.

OECD hinnangul võib praeguse migratsioonitaseme jätkudes liikmesriikide tööealine elanikkond järgmise 10 aasta jooksul kasvada vaid 1,9 protsenti. Aastatel 2000 kuni 2010 kasvas liikmesriikides tööealine elanikkond 8,6 protsenti.

Enim on migratsioon suurenenud Itaalias, kus aastatel 2003 kuni 2007 kasvas inimeste sissevool 48 protsenti, kuid 2008. aastal kukkus 28 protsenti. Ameerika Ühendriikides kasvas aastatel 2003 kuni 2007 migratsioon keskmiselt 11 protsenti aastas, mis on OECD keskmisest madalam. Samas kui tunamullu langes organisatsiooni liikmesriikidesse pürgivate migrantide arv, siis Ühendriikides kasvas see viie protsendi võrra.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum