Romet Kreek • 14. juuli 2010 kell 6:16

Singapuri majandus kasvas 19%

Singapuri aastane majanduskasv kiirenes teises kvartalis 19,1 protsendile, vahendab Bloomberg.

Analüütikud ootasid 17,3 protsendist majanduskasvu.

Teises kvartalis kasvas majandus esimese kvartaliga võrreldes 26 protsenti. Jaanuarist märtsini kasvas majandus neljanda kvartaliga võrreldes korrigeeritult 45,9 protsenti.

Valitsus oli kiire majanduskasvu tõttu sunnitud tõstma 2010. aasta majanduskasvu prognoosi 13 protsendilt 15 protsendile.

Vaid aasta pärast suurimat majandussurutist alates linnriigi iseseisvumist (1965. aastal), on turistid külastamas riiki rekordarvul ja ettevõtted palkavad tööjõudu juurde.

Majanduskasv on sundinud Lõuna-Korea, Malaisia, Taiwani ja India keskpankasid viimastel nädalatel intressimäärasid tõstma.

„Singapur ei ole mitte Aasia, vaid on tänavu kogu maailma üks kiiremini kasvavaid majandusi,“ ütles CIMB Researchi analüütik Song Seng-Wun. „Hinnasurve on juba tuntav.“

Keskpank on lasknud Singapuri dollaril veidi tugevneda, et vähendada inflatsioonilist survet.

Singapuri terve aasta majanduskasv ei ole pärast 1972. aastat ületanud 13 protsendi taset, kuid siis oli majanduse suurus vaid 1/12 eelmise aasta majanduse suurusest.

Singapuri majandusele lisasid hoogu kaks avatud kasiinot. Genting Singapore avas kasiino veebruaris ja Las Vegas Sands aprillis. Singapuri valitsus otsustas loobuda neli aastakümmet kestnud kasiinode keelamise poliitikast, et kahekordistada turismitulu 2015. aastaks. Kasiinod on meelitatud miljoneid turiste mänguautomaatide ja ruletilaudade taha.

Ka finantssektor kasvas tugevalt, mida toetas kasvanud valuutakauplemine ja siseriiki suunatud laenutegevus.

Hetkel kuum