16. juuli 2010 kell 16:21

Hiina avaldas toetust eurole

Euro sai täna tugeva moraalse toe, kui Hiina peaminister Wen Jiabao sõnas, et Euroopa jääb alati üheks peamiseks turuks, kuhu Hiina enda välisvaluutareserve investeerib.

Hiinas viibib visiidil Saksamaa kantsler Angela Merkel, kellega kohtudes peaminister Wen lisas: "Euroopa saab kindlasti enda probleemidest jagu."

Kommentaarid tulevad kõigest nädal pärast seda, kui Hiina ostis sadade miljonite dollarite väärtuses Hispaania riiklike võlakirju, andes sellega mrärku, et Aasia investorid on naasmas Euroopa "perifeersetele" turgudele, vahendab Financial Times.

 "Euroopa turud on olnud, on praegu ja on ka tulevikus ühed peamised, kuhu Hiina investeerib enda välisvaluutareserve," ütles Wen. Teatavasti on hiinlaste reserv maailma suurim - koguväärtuses 2450 miljardit dollarit.

"Käesoleval hetkel, kui osad Euroopa riigid kannatavad võlakriisi käes, on Hiina alati ulatanud abistava käe," lisas peaminister. "Me usume, et ühise raske tööga rahvusvahelises kogukonnas suudab Euroopa kindlasti ületada tema ette kerkinud raskused."

Saksamaa kantsler Angela Merkel tervitas Hiina valitsuse toetust. "See on oluline märk, et ka Hiina on selgelt väljendanud enda usku eurosse," ütles Merkel.

"Hiinal ei ole põhjust paanitseda, sest majanduse vundament pole Euroopas üldse paha," ütles Hiina Sotsiaalteaduste Akadeemia ökonomist Yu Yongding. "Hiina enda huvitades on euro ja euroga seotud varade toetamine."

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum