Indrek Kald • 26. juuli 2010 kell 15:17

Andres Sooniste: pankade hinnakonkurents puudulik

Eesti finantsturu teenuste hinnakonkurents pole just eriti kõrge, ütles tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste.

Viimane on tingitud turu väiksusest ja kõrgest – pea sajaprotsendilisest hõivest. Sellises keskkonnas tegutsemine eeldab ettevõtjatelt tarbija usalduse säilimiseks kõrget teenuse kvaliteeti ja läbipaistvust. Piirangud, mis võivad luua konkurentsibarjääre nii uutele kui ka olemasolevatele ettevõtjatele ei suurenda paraku teenuste läbipaistvust ja tarbija usaldust sektori vastu tervikuna, teatas tarbijakaitseamet.

Amet kutsub kogumispensionide seaduse muutmise eelnõu autoreid avardama pensionifondide vahetamise võimalusi ja vähendama konkurentsipiiranguid. "Muudatus laiendab võrreldes senise korraga oluliselt tarbijate võimalusi ning see on igati tervitatav," lausus Sooniste. "Paraku jääb tarbijale reeglina siiski mõistetamatuks piirangute säilimine või pigem nende vähendamine just kolmele," lisas ta.

Tarbijakaitseseadusest tulenev oluline tarbija põhiõigus on valikuvabadus, mida seni kehtinud regulatsiooni kohaselt on tugevalt piiratud, teatas amet. Rahandusministeeriumi eelnõu kohaselt laiendatakse fondivahetuse võimalusi aastas ühelt korralt kolmele.

Hetkel kuum