Katariina Krjutškova • 4. august 2010 kell 10:07

Bookinghouse: meie sooviks pole kliente nii kohelda

Tarbijakaitsele hambusse jäänud lennupiletite portaal Bookinghouse.ee plaanib lähitulevikus kasutusele võtta uue klienditeenindussüsteemi, mis aitab ettevõttega paremini kontakti saada.

Üleeile kirjutas Äripäev, et Bookinghouse'iga on raske jutule saada, sest kõneisik asub Leedus. Selgus, et selle murega on silmitsi seisnud mitmed reisijad, kes ostnud lennupileteid läbi Bookinghouse'i kodulehe. Bookinghouse teatas täna, et tegelevad asjaga.

"Praegusel hetkel näeme vajadust uute abinõude järele, et antud vajadusi rahuldada ja tarbijate soovidele vastu tulla. Selle saavutamiseks lõime täiesti uue klienditeenindussüsteemi, mis vastab maailma suurimmate ja parimate firmade poolt seatud standarditele," rääkis Bookinghouse'i levisüsteemide osakonna direktor Vytautas Žiemys.

Suurematest ümberkorraldustest esimene on live chat, mis loob inimestele võimaluse vestelda klienditeenindajaga otse Bookinghouse.ee veebi kaudu. Lisaks sellele, et tegemist on tasuta teenusega, muudab otsekontakti firma ja kliendi vahel märksa kiiremaks kui seda oleks näiteks meilide vahetamine, märkis ta.

Teine muudatus puudutab piletite reserveerimissüsteemi. Kõigil ostu sooritanud klientidel on võimalik pidevalt jälgida oma piletite olekut. Probleemide korral ei ole vajalik ettevõttega kontakteerumine telefoni või live chati teel, vaid seda saab teha otse sama süsteemi raames. Lisaks firma teavitamisele saab samas jälgida ka kui kaugel probleemi lahendamisega ollakse.

Nimetatud muudatuste põhjuseks on hiljutised arusaamatused tuhapilvede tõttu ära jäänud airBalticu lendudele ostetud piletite eest raha tagasimaksmisega. Kuigi planeeritud reisid jäid katki aprillis, alustas airBaltic raha tagastamisega alles juunis. Samuti leidub veel inimesi, kes siiamaani ootavad tagasi lennufirmadele makstud summasid.

"Meie sooviks ei ole kindlasti oma kliente nii kohelda. Inimesed ostsid meilt pileti ja on arusaadav, et nad ootavad meilt ka viivitamatut reageerimist. Samas on taoliste juhtumite puhul raha tagastamise eest vastutavad lennukompaniid ja me oleme sunnitud ootama ühes oma klientidega. Saavutamaks suuremat selgust ja läbipaistvust uuendamegi nüüd oma klienditeenindussüsteemi, mis võimaldab inimestel kontrollida, et nende avalduste ja kaebustega tegeletakse ning keegi ei jää tähelepanuta," kinnitas Vytautas Žiemys.

Hetkel kuum