Indrek Kald • 10. august 2010 kell 9:33

Maailmapank palkas Mart LaariMoldovat nõustama

IRLi esimees Mart Laar sõidab täna Maailmapanga kutsel Moldovasse, et tutvustada seal Eesti kogemusi reformide läbiviimisel ning nõustada riigi valitsust.

Laari palus appi Maailmapank, kes on viimasel ajal pööranud Moldova uue valitsuse toetamisele olulist tähelepanu. Laar kohtub peaminister Vladimir Filatiga, samuti teiste kabineti ministritega.

Laari sõnul on just tema poole pöördumise põhjuseks Eesti taasiseseisvumise järel saavutatud edu, aga ka töö Gruusias, mis on üleminekumaade hulgas Maailmapanga hinnangul praeguseks kõige parema ärikliimaga riik.

Tema hinnangul on Moldova praegu samasuguses olukorras, kus Gruusia reformide alguses ning ta ei näe põhjust, miks Moldova ei peaks suutma edu saavutada.

"Tänu kunagise kommunistliku nomenklatuuri kauaegsele võimutsemisele jäid Moldovas reformid tegemata ning praeguseks on Moldova Euroopa kõige vaesem maa," lausus Laar. Uus, kommunistide kukutamise järel võimule pääsenud valitsus on tema sõnul asunud riiki hädaorust välja viima. "See ei ole kerge, sest poliitiline olukord on endiselt ebastabiilne ja kommunistid võivad võimule tagasi pöörduda," lisas Laar.

Hetkel kuum