Indrek Kald • 9. september 2010 kell 6:56

Eesti kerkis riikide konkurentsivõime TOPis kaks kohta

Eesti kerkis Maailma Majandusfoorumi üleilmse konkurentsivõime edetabelis eelmise aastaga võrreldes kahe koha võrra, 33. positsioonile.

Enim äritegevust takistavateks probleemideks on täna avalikustatud raporti kohaselt Eestis ligipääs rahastusele, tööjõupuudus, maksumäärad ja ebaefektiivne bürokraatia.

Maailma kõige konkurentsivõimelisem majandus on raporti järgi Šveits, mis oli esikohal ka mullu. USA kukkus eelmise aastaga võrreldes teiselt kohalt neljandaks, lubades endast ette nii Rootsi kui ka Singapuri.

Soome on globaalses edetabelis seitsmendal kohal, Taani üheksandal ning Norra 14. positsioonil. Läti on tabelis langenud aastaga kaks kohta (praegu 70. positsioonil) ja Leedu tõusnud neli kohta (47.).

Maailma Majandusfoorumi partneriks Eestis on Arengufond, kes toetab Eesti ettevõtetelt raporti ettevalmistamiseks vajalike andmete kogumist ja korraldab tulemuste avaldamist.

Täna kell 10 toimuval pressikonverentsil tutvustavad riikide konkurentsivõime pingereas toimunud liikumisi ja selle taustal Eesti majanduse seisu fondi arenguseire divisjoni juht Kitty Kubo ja majandusekspert Heido Vitsur.

Maailma Majandusfoorum avaldab riikide globaalse konkurentsivõime raporti 31. korda. Raport on maailmas omataoliste seas üks esinduslikumaid ja katab peaaegu kogu maailma. Raportis jagatakse riigid arengutasemetele elanike arvuga kohaldatud sisemajanduse koguprodukti alusel ning seatakse pingeritta kaheteistkümne konkurentsivõime teguri põhjal. Raportit koostatakse juhtivate majandusteadlaste poolt koostatud metoodika alusel ja seda esitletakse üleilmselt samal ajal, 9. septembril.

Hetkel kuum