Väinu Rozental • 16. september 2010 kell 6:44

Suurettevõtjad arutavad Tallinnas Ida-Lääne koostööd

Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsioon (ESEA) koostöös Rahvusvahelise Töösturite ja Ettevõtjate Kongressiga (ICIE) korraldavad täna-homme Tallinnas rahvusvahelise konverentsi „Euraasia: koostöö, integratsioon ja areng – transpordi-logistiline komponent“, mis toob Eestisse ligi 200 delegaati enam kui 25 riigist.

Konverentsil osalevad lisaks ESEA ja ICIE liikmetele mitmed kõrged riigiametnikud, poliitikud, rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad ja külalised ESEA ja ICIE partnerorganisatsioonidest Venemaalt, Hiinast, Kasahstanist, Aserbaidžaanist, Armeeniast, Valgevenest, Bulgaariast, Ungarist, Gruusiast, Indiast, Kõrgõzstanist, Moldovast, Makedooniast, Ukrainast, Poolast, Soomest, Lätist, Leedust ja teistest riikidest. Kokku võtavad konverentsist osa umbes 25 riigi esindajad, edastas ESEA.

Konverentsi põhipäeval ehk täna esinevad oma sõnavõttudega Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, Tallinna linnapea Edgar Savisaar, Rahvusvahelise Töösturite ja Ettevõtjate Kongressi president Viktor Gluhhih, ESEA juhatuse esimees Tiit Vähi ning samuti Euroopa Komisjoni transpordivolinik Siim Kallas videotervitusega.

Tiit Vähi sõnul on Eesti tänu oma unikaalsele asupaigale ja rikkale kogemusele logistika- ja transiidivaldkonnas tõusnud selle ärisektori regionaalseks liidriks: „Selle tõestuseks on nii kõrgetasemelise rahvusvahelise konverentsi korraldamine just meie juures,“ lisas ta.

Viktor Gluhhihi sõnul on rahvusvahelise konverentsi korraldamine koostöös Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsiooniga väga oluline samm rahvusvaheliste äriringkondade suhete arendamiseks ning ärikontaktide tugevdamiseks.

Hetkel kuum