Indrek Kald • 23. september 2010 kell 4:53

Pihkvas algab täna Eesti-Vene ärifoorum

Täna algab Pihkvas ärifoorum, kus osalevad Eesti ja Venemaa ettevõtjad, riigiametnikud ning poliitikud.

Foorumi avavad Pihkva oblasti kuberner Andrei Turtshak ja foorumi idee algataja, riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas ning välisministeeriumi asekantsler, suursaadik Marina Kaljurand.

Ärifoorum keskendub võimalustele, mida pakub ettevõtlusega tegelemiseks Loode-Venemaa ja selle Pihkva regioon, Eesti esindajad tutvustavad Vene kolleegidele Eesti ettevõtluskeskkonda ja õigusruumi. Otsekontaktide loomise ja investeerimisprojektide esitlemistega tahetakse arendada vastastikku kasulikku koostööd.

Urmas Klaasi sõnul on Eesti-Vene majandussuhted viimasel ajal hästi arenenud. "Esimese poolaastaga kasvas Eesti eksport Venemaale aastatagusega võrreldes 27% ja import 21%," rääkis Klaas. Tänavu esimesel poolaastal püsis Venemaa Eesti neljanda kaubanduspartneri kohal, tõustes aga ekspordi osas kolmandale kohale, lisas ta.

Foorumi raames toimuvad äri- ja kontaktkohtumised, kus ettevõtetel on võimalus leida koostööpartnereid. Samuti külastatakse teisel päeval Vene ettevõtteid. Ärifoorumi fookusteemadeks on: tolli- ja piiriületustemaatika, logistika ja transport, turism, põllumajandus ja toiduainetetööstus, alternatiivsed energiaallikad, ehitus ja infrastruktuuri arendamine.

Foorumi Eesti-poolsed korraldajad on kaubandus-tööstuskoda, välisministeerium ja EAS. Foorumil esinevad Eestit tutvustavate ettekannetega kaubandus-tööstuskoja peadirektor Siim Raie ja EASi Peterburi esindaja Toomas Kästik.

Foorumi peakorraldaja on Taani-Vene arenguprogramm, Vene poole kaaskorraldajateks on Pihkva oblastivalitsus ja Pihkva kaubandus-tööstuskoda.

Hetkel kuum