Birjo Must • 5. oktoober 2010 kell 15:25

Riik loob alustavatele ettevõtetele mõeldud toetusprogrammi

Innovatsioonipoliitika komisjon kiitis heaks otsuse luua uuenduslikele alustavatele ettevõtetele mõeldud programm Start-up Estonia, mille eelarve on 58 miljonit krooni.

„Olen rahul, et innovatsioonikomisjon toetas ettepanekut luua innovaatilisi alustavaid ettevõtteid toetav programm. Täna on tekkinud uus põlvkond ambitsioonikaid ettevõtjaid, kes soovivad arendada start-up taolist ettevõtlust ja oluline on tegijaid kiiremas korras toetada,“ ütles komisjoni esimees majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts. „Kasvavale taimele tuleb kiiresti lisada väetist, et areng toppama ei jääks,“  lisas ta.

Start-Up Estonia on terviklik tegevuskava, mis hõlmab nii teadlikkuse, teadmiste, oskuste kui ka rahastamise aspekte innovaatiliste alustavate ettevõtete arengu kiirendamiseks. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerum saadab Start-up Estonia programmi valitsusele kinnitamiseks aasta lõpuks.Innovatsioonipoliitika komisjon on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi juures Vabariigi valitsust innovatsioonipoliitilistes küsimustes nõustav nõukogu, mida juhatab majandus- ja kommunikatsiooniminister.  

Hetkel kuum