Birjo Must • 13. oktoober 2010 kell 12:57

Gross: Skandinaavia turud on tundmatud ja meil vähe raha

Uutele turgudele sisenemise puhul ei ole probleem mitte eestlaste kartuses, vaid lihtsalt turule sissesaamises ja seda takistab tundmatus ning piisavate vahendite puudumine, arvas ettevõtja Oleg Gross.

Äripäevale antud intervjuus rääkis Joakim Helenius, et siinsed ettevõtjad ei julge ennast Skandinaavia turgudele müüa, kuna nad kahtlevad oma toodete ja teenuste headuses.

"Skandinaavia turgudel on omad brändid, oma lepingud ja samal ajal ka garanteeritud mahud. Meie jääme oma väikeste tootmismahtudega ikkagi niivõrd marginaalseks," kommenteeris Gross Heleniuse väljaütlemisi.

Tema arvates pole tingimused Skandinaavias tugevaks läbilöömiseks Eestis veel täidetud ja kuna turud on tundmatud, siis pole see eriti lihtne ülesanne.

Küsimusele, kuidas meie riiki agressiivsemalt Skandinaavia turgudele müüa, vastas Gross, et Eesti agressiivne müümine sõltub eelkõige sellest, kui palju on vahendeid. Täna pole Eesti ettevõtjatel nii palju jõudu, et nendel turgudel läbi lüüa, kuna see eeldab ikkagi väga suuri rahalisi vahendeid, lisas ta.

"Eks seal on ikka hea, kus meid ei ole! Kõik väljaspool Eestit tundub väga kasumlik, kuid igal pool on omad probleemid," rääkis Gross. "Idee tasandil sinna minemisest unistanud on nii üks kui teine ettevõtja, kuid reaalses elus jääb suurimaks takistuseks siiski turu tundmatus ja vähesed vahendid," selgitas ta.

Hetkel kuum