Kertu Ruus • 27. oktoober 2010 kell 5:50

Ansip: Eesti jääb edasi investeeringute sihtriigiks

Eesti jääb välisinvestorile atraktiivseks ka järgmistel aastatel, lubas peaminister Andrus Ansip eile Rootsi ettevõtlusauhindade jagamisel.

Eelkõige Rootsi välisinvestoreid silmas pidades andis peaminister lootusrikka ülevaate Eesti helgest tulevikust investeeringute sihtriigina. Makromajanduslik stabiilsus, madalad valitsuskulud, ELi madalaimad kapitalimaksud, veelgi alanevad tööjõumaksud (sh lagi sotsiaalmaksule), toetused ELi struktuurifondidest, kasvavad riiklikud investeeringud ning teadus- ja arendustegevus - need olid Ansipi ettekandes välja toodud argumendid, mis peaksid välisinvestorit veenma.

Swedbanki korporatiivpanganduse juht Robert Kitt ütles oma ettekandes, et tasakaalukaks arenguks on vaja nelja asja: tasakaalus bilanssi, tootmist, välis- ja sisetasakaalu. Kui muud asjad on meil olemas, siis sisemise tasakaaluga on probleeme. Kitt märkis, et 130 000 töötut 700 000 tööealise inimese seas on suur väljakutse, kuid töökohti loob just tasakaal. "Meil on vaja laiapõhjalist sidusat majandust," ütles Kitt.

Auto- ja rongitööstusele komponente tootev AQ Lasertool nimetati eile Rootsi Äriauhindade tseremoonial kõige kiiremini arenevaks Rootsi ettevõtteks Eestis.

AQ Lasertool kasvatas mullu käivet 8,5% ning ootab tänavu eelmise aastaga võrreldes lausa 35%-list käibehüpet.

Parima noore ettevõtja tiitli sai kohvikupidaja, kokaraamatute autor ja kokasaadete tegija Anni Arro. Tema Solarise keskuses asuv Komeet on üks Tallinna populaarsemaid kohvikuid. Arro ütles, et pole veel ettevõtjana ühtegi auhinda saanud.

Sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtja auhinna viis koju Sorainen Law Office, kes toetab Heateo Sihtasutust, eriti selle projekte SINA ja Noored kooli.

Auhinnad andis välja Rootsi Eksportnõukogu koostöös Rootsi Suursaatkonna ja Swedbankiga.

Hetkel kuum