Katre Pilvinski • 8. november 2010 kell 4:42

EASi ekspordi toetuse taotlemine on lihtsustatud

EAS alustab 8. novembrist ekspordi arendamise toetuse taotluste vastuvõttu. Uus toetusskeem asendab senikehtinud eksporditurunduse, välismessitoetuse ja ühisturunduse toetusskeeme.

Uue toetusskeemi kohaselt toetatakse ühis- ja individuaalprojektide raames välisturgudele suunatud turundustegevuste elluviimist.

EASi eksporditoetuste juhi Mihkel Puki sõnul on uus määrus varasemate kolme määruste kokkuvõtte. "Tahaks loota, et ettevõtjatel on nüüd natukene lihtsam,“ lausus Pukk.

Uus toetusskeem soodustab kõrgema toetusmäära abil ka ettevõtete vaheliste ühistaotluste esitamist, mis aitaks näiteks ühe sektori ettevõtetel teha konkreetsete sihtturgude suunal ühisturundustegevusi.

Ühistegevus soodustamiseks toetatakse neid projekte nüüd 70 protsendi ulatuses ehk selles osas on EAS valmis katma abikõlblikud kulud. Tavaprojektide puhul on toetuse suurus varasema 50% asemel 30% projekti kogumaksumusest.

Värska Vesi AS juhatuse esimehe Urmas Jõgeva sõnul muudab uus määrus toetuse taotlemise lihtsamaks ning kiiremaks.

"Aga samas ei saa öelda, et viimastel aastatel oleks see asi väga keeruline olnud,“ nentis Jõgeva. Ta lisas, et on väga positiivne, et hakatakse toetama ka ühisprojekte. "Saab just messidele koos minna,“ kommenteeris Jõgeva.

Suletavate skeemide raames on EAS toetanud 582 erinevat ekspordiprojekti kokku summas 418 miljonit krooni, sealhulgas 283 eksporditurunduse projekti 359 miljoni krooni ulatuses, 266 välismessi projekti 49 miljoni krooni ulatuses ning 33 ühisturunduse projekti 10 miljoni krooni ulatuses.

Hetkel kuum