Piret Reiljan • 10. november 2010 kell 21:00

Margus Fink: mul pole huvi rääkida

"Mul on aega küll, aga ausalt öeldes pole mul mingit huvi rääkida. Ega meil mingi avalik ettevõte pole. Ma tean, millest tahate rääkida, aga mul ei ole mingit huvi teiega rääkida," teatas Margus Fink, kuuldes, et talle helistab ajakirjanik.

"See ei ole midagi isiklikku, aga niimoodi on, ma elan oma elu. Ma ei pea enda tegevust reklaamima ega kellelegi millestki teada andma," lisas ta.

Margus Fink ütles, et ajakirjanikul pole mõtet helistada ka Eve Finkile.

Fingid ostsid Arcolt nõude Tederi vastu 52 miljoni krooniga, nõude suurus on praeguseks 138 miljonit. Nõue on suunatud Tederi firma Celia Crowd (endine Ühendatud Kapital) vastu, mis on praeguseks varatu firma. Arco oli enne nõude müümist juba aasta aega üritanud tulutult Tederilt raha saada.

Äripäev soovis Finkidelt uurida, miks nad ostsid Arcolt nõude Tederi firma vastu ning kust nad selleks raha said. Abikaasade Finkide kohalikul ühisfirmal AS EMF Invest eelmise aasta lõpus küll märkimisväärset vara polnud. Ettevõtte omakapital jäi alla 3 miljoni krooni ning varade maht oli veidi üle 6 miljoni.

Arco Vara juht Lembit Tampere ütles eile, et Fingid ajavad äri Ukrainas, ning viitas, et küllap "seal jooksid asjad omavahel ühte tuppa kokku". Teder aga väitis, et pole Finkidega paar aastat suhelnud ega tea nende Ukraina tegemistest mitte midagi.

Finkide huvi Ukraina kinnisvaraäri vastu ilmestab 2006. aastal Äripäevas ilmunud uudis, et Eve Fink kaitses magistritöö Ukraina kinnisvaraturust. Juba toona keeldus Eve Fink aga oma tegevust Ukraina suunal kommenteerima.

Aastaid tagasi peeti Finke Tallinna kinnisvaraturul olulisteks tegijateks, nendega seotud tehingute mahtu Tallinna vanalinnas hinnati kümmekond aastat tagasi paarisaja miljoni krooni kanti. Uudiskünnise ületas näiteks omaaegne Raeköögi erastamine.

Äripäev kirjutas 2003. aastal Fingi edukast tehingust vanalinnas keskerakondlasest advokaadi Viktor Kaasikuga. Kaasik ostis toona 155 miljoni krooniga endise kultuuriministeeriumi kinnistu Tallinna vanalinnas, mille ta oli aasta varem erastamise korraldajana aidanud müüa Margus Fingi juhitavale firmale 80 miljoni krooniga.

Margus Fink on meediasse pääsenud ka peksmisskandaaliga BonBoni ööklubis. Õhtuleht kirjutas, et Meelis Lao ja Margus Fink omasid klubis lausa isiklikku lauda, mis hoiti neile alati vaba.

Margus Fink on töötanud advokaadina Aivar Pilve büroos ning aastatel 1997-2002 on olnud seal ka nõukogu liige.

Eve Fink töötas Tallinna linnavalitsuses linnavara osakonna juhataja ja abilinnapeana. 1999. aastal sattus Eve Fink ajakirjanduse hammaste vahele, kui ärimees Mati Kebina tunnistas kaitsepolitseile, et maksis Nõmme turu rendile saamise eest teiste hulgas Tallinna abilinnapeale Eve Fingile. Kebina võttis nädal pärast ülestunnistust oma avalduse kaitsepolitseist tagasi ja teatas ajakirjandusele, et teda valdas avaldust kirjutades meeltesegadushoog.

Hetkel kuum