11. november 2010 kell 8:39

Swedbank langetas Harju Elektri soovitust

Pärast kolmanda kvartali tulemuste avalikustamist ägedalt rallinud Harju Elektri aktsia sundis Swedbanki alandama aktsia soovitust.

Üldiselt prognoosib Swedbank Harju Elektrile ilusat lähitulevikku. Swedbanki ootuste kohaselt moodustavad terve 2010. aasta tulud 39,6 miljonit eurot (aastane muutus –2.2%), mis on Swedbanki varasema prognoosiga võrreldes 2 miljoni euro suurune kasv.

"Turgude taastumise tõttu on tooraine hinnad tõusnud. Kuna arvame, et seetõttu on ka hinnalisand 2010. aastal väiksem, peaks brutokasumimarginaal

jääma sel aastal 2009. aasta tasemest pisut väiksemaks," kirjutas Swedbanki analüütik Risto Hunt aktsiaanalüüsis.

"Väiksemad müügi- ja üldkulud peaksid seda mingil määral kompenseerima. Seetõttu peaksime nägema nii EBITDA kui ka tegevuskasumi taseme paranemist," lisas Hunt. "Prognoosime EBITDA suuruseks 3,4 milj eurot ja tegevuskasumiks 2,1 milj eurot."

Swedbank tõstis Harju Elektri aktsia hinnasihi 2,99 euro tasemele. "Kuna praegusest turuhinnast (mis rallis pärast suurepäraste kolmanda kvartali tulemuste avaldamist) on tõusupotentsiaal ligikaudu 7,6%, siis alandame oma soovitust tasemelt “Osta” tasemele “Hoia"," kirjutas Hunt.

Harju Elektri aktsia hind Tallinna börsil täna kella 11.00 seisuga oli 2,84 eurot.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum