Rait Rebane • 15. november 2010 kell 18:03

Caterpillar laieneb agressiivselt 

Maailma suurim ehitus- ja kaevandseadmete tootja Carepillari teatas täna, et omandas kaevandusseadmete tootja Bucyruse 7,6 miljardi dollari eest. Ettevõte on võtnud väga agressiivse laienemispoliitika, et hõivata uusi turgusid.

Kuna kasv arenenud riikides nagu USA on jäänud aeglaseks, on suurfirmad nagu Caterpillar pannud üha enam rõhku uute turgude nagu Hiina ja India hõivamisele. Toorainete nõudlus nendes riikides on väga jõudsalt kasvanud.

Caterpillar sõnul kasvas just tänu Hiina, India ja Brasiilia turgudele ettevõtte kasum kolmandas kvartalis ligi kaks korda.

Ehitus ja kaevandusseadmete tootja on tuntud oma suurte kärbete pärast majanduskriisi ajal, nimelt koondas ettevõte kahe aastaga kokku 37 000 töökohta. Tänaseks päevaks on Caterpillari olukord paranenud ja kompanii on valmis uuteks investeeringuteks.

„Firma majandustulemused on paranenud väga jõudsalt ning seetõttu saame nüüd teha selliseid investeeringuid nagu Bucyruse aktsiate omandamine,” avaldas täna Caterpillari tegevjuht Doug Oberhelman.

Caterpillar teatas, et maksab Bucyruse aktsia eest 92 dollarit, mis on 32 protsenti enam kui eelmise reede sulgemishind. Tehingu maksumuseks hinnatakse ligi 8,6 miljardit krooni koos võlgadega.

Päeva teiseks pooleks on Caterpillari aktsiahind kerkinud 2,9 protsenti 83,39 dollarini ja Bucyrus Internationali aktsia 28,91 protsenti 89,75 dollarini.

 

Hetkel kuum