Rait Rebane • 22. november 2010 kell 20:16

Börs: Õhtuks pööras turg tõusule

Ühendriikide aktsiaturul domineeris päeva esimeses pooles langustrend, kuid õhtuks pöörast Wall Street siiski tõusule. Täna tuli avalikuks, et mitmetes suurpankades on rikutud seadusi ja kauplemiseks on kasutatud siseinfot. Uudisele järgnes pangandussektori tugev langus.

Päeva esimeses pooles tõmbasid Ühendriikide aktsiaturge alla probleemid eurotsoonis. Levis kuuldus, mille kohaselt Iirimaa väljaaitamine on alles algus majanduse stabiliseerimiseks.

Börsi pangandussektor sattus täna tugeva löögi alla pärast seda, kui sai teatavaks, et suurpankades on kauplemiseks kasutatud siseinfot. Suurimad langejad olid Goldman Sachs -3,37 protsenti, Bank of America -3,26 protsenti ja JPMorgan Chase -2,16 protsenti.

 Täna sai selgeks tarkvaratootja Novelli saatus. Ettevõte müüakse kahes osas, patendid lähevad konsortsiumile,  eesotsas Microsoftiga ning ülejäänu läheb tarkvaratootjale Attachmate. Börsipäeva lõpuks oli ettevõtte aktsia kaubeldud 6,62 protsenti kallimaks, sulgemishinnaks kujunes 5,96 dollarit.

Kulla hind lõpetas päeva plussiga, täna kerkis väärismetalli hind 1,04 protsenti, sulgemishinnaga 1366 dollarit untsi kohta. Toornafta oli täna languses, õhtuks oli musta kulla hind kukkunud 0,35 protsenti 81,66 dollarini barreli kohta.

Terve päeva languses olnud aktsiaindeksid pöörasid õhtuks tagasi tõusule. Reedese skoori suutis ainukesena ületada Nasdaq +0,55 protsenti, lõppskooriga 2532 punkti. Dow ja S&P500 jäid punaseks vastavalt -0,22 protsenti ja -0,16 protsenti, lõppskoorideks kujunesid Dow 11 179 punkti ja S&P 1198 punkti.

Hetkel kuum