Silvia Kruusmaa • 7. detsember 2010 kell 11:27

Jüri Tamm lahkus sotside ridadest

Riigikogu liige Jüri Tamm lahkub sotside seast ning jätkab parlamendis sõltumatu saadikuna. Põhjuseks erimeelsused majanduspoliitika teemadel.

Tamme sõnul on tema lahkumine tingitud mitmest asjaolust, millest kõige olulisemaks peab ta poliitilisi erimeelsusi valimisprogrammi osas, seda eelkõige majanduse, tööhõive ning maksupoliitika kontekstis, kirjutas Postimees.

Riigikogu liige Jüri Tamm esitas eile avalduse sotsiaaldemokraatlikust erakonnast välja astumiseks. Riigikogusse soovib mees ERRi teatel jääda edasi sõltumatu poliitikuna.

Sellega vähenes seni kümneliikmelise sotside fraktsiooni liikmete arv riigikogus üheksale.

Harju- ja Raplamaalt parlamenti valitud Tamm kuulub majanduskomisjoni, Euroopa Liidu asjade komisjoni ja julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni.

1998. aastast sotside ridades olnud Tamm kuulus IX riigikogu koosseisu aastail 1999–2003, X riigikokku aastail 2004–07 ning on praegu XI riigikogu liige.

Jüri Tamm on ka ASi Kiil & Ko nõukogu esimees, ASi Kaleva Travel nõukogu liige ning sihtasutuse Eesti Antidoping nõukogu liige. Ta on ka Eesti Olümpiakomitee asepresident, Eesti Sportlaste Ühenduse juhatuse esimees ning Monaco Vürstiriigi aukonsul Eestis.

Tamm on võitnud olümpiamängudelt kaks pronksmedalit vasaraheites, Moskvas 1980 ja Soulis 1988. Samal alal on ta tulnud ka Nõukogude Liidu ja Eesti meistriks ning püstitanud maailmarekordi.

Hetkel kuum