Katre Pilvinski • 18. detsember 2010 kell 10:24

Peterson: järgmisel aastal näeb ehitusturul muutusi

Eesti ehitusettevõtjate liidu (EEEL) esimees Indrek Peterson ütles, et praegu on kõige tähtsamateks ülesanneteks parandada ehitusfirmade mainet, muuta riigihangete täitmist läbipaistvamaks ning elavdada Eesti ehitusturgu.

"Pole kahtlust, et ehitussektorile kujunes lõppev aasta ehitusmahtude osas kõige kasinamaks. Ent samas võib ka tõdeda, et põhi on käes ja et ka ehitusturg on ilmutamas juba esimesi elavnemise märke," rääkis Peterson Delfile.

"Üheks väga oluliseks eesmärgiks on EEEL pidanud 2010. aastal ehitusturu elavdamist ja tööhõive tagamist ehitussektoris. Selles küsimuses esitas ka EEEL MKM-le oma ettepanekud," lisas ta.

"Ühe ettepanekuna pakkusime välja CO2 kvootide müügist saadava tulu suunamist hoonete energiatõhususe parandamisele suunatud toetusmeetmetesse, sest on ilmne, et analoogsete meetmete rakendamine avaldab lähitulevikus olulist mõju nii ehitussektori elavnemisele kui ka tööhõive parandamisele," lausus liidu juht.

"Tänaseks on jõustunud määrus „Korterelamute rekonstrueerimise toetus“ ja lisaks sellele on valitsusel plaanis ehitustegevusse suunata veel ligi 2,6 miljardit krooni kohalike omavalitsuste ja tähtsamate riigiasutuste hoonete energiatõhususe parandamiseks," sõnas Peterson.

 

 

Hetkel kuum