Anne Oja • 2. jaanuar 2011 kell 11:28

Euro-õnnestumine selgub alles kuu ajaga

Seni kõigis euro kasutusele võtnud riikides üleminekut koordineerinud majandustarkvara tootja SAP AG Eesti esindust juhtiva Tiit Partsi sõnul selguvad eurole üleminekuga kaasnevad puudused alles kuu aja jooksul.

Partsi teatel näitavad aasta esimesed päevad, kas ja kuidas ettevõtete operatiivsüsteemid on igapäevaseks äritegevuseks valmis, ent lõplik tõde selgub kuu pärast, kui tehakse jaanuari kokkuvõtteid.

Parts ütles, et selle aja jooksul ilmnevad kaupmeeste ja teenusepakkujate süsteemides kohad, mis ei tööta. “Teiste eurole üle läinud riikide praktikast selgub, et olenemata põhjalikust testimisest, esineb pea alati väiksemaid tõrkeid,” lausus ta.

“Tean, et Eesti riigi ja suuremate kommertspankade valmidust on testitud juba kuid ning suure tõenäosusega märgatavaid probleeme ei esine. “Pigem tuleb tõrkeid ette väiksematel kaupmeestel,” lisas Parts, kelle sõnul pole IT-firmadel kiired ajad veel läbi.

“Teiste riikide praktika näitab, et murelisi jätkub vähemalt järgmiseks pooleks aastaks. Esimene suurem töölaine tuleb veebruari alguses, kui on vaja hakata jaanuari aruandeperioodi kokku võtma, kuid andmebaaside lähteandmetesse on konverteerimisega tekkinud vead,” märkis IT-ekspert.

Enam kui 120 riigis 75 000 klienti teenindav SAP AG on üks maailma suurimaid majandustarkvara tootjaid. SAP AG korporatsioon teenis 2009. aastal 10,67 miljardit eurot müügitulu.

Hetkel kuum