Kruuda pagariettevõte peatas tegevuse

Birjo Must 05. jaanuar 2011, 00:00

"Jah, vastab tõele, et Järle peatas 1. jaanuaril tootmise," rääkis ettevõtte anonüümseks jääda soovinud töötaja. Tema kinnitusel ei ole veel praegu teada, mis edasi saab. "Praegu tegevus peatati, kuid kui kauaks, selles ei saa veel kindel olla. Kuu aja jooksul otsustatakse, mis edasi tehakse," rääkis töötaja.

Ettevõtte juhtkonna ega nõukogu liikmetega pole Äripäeval õnnestunud kahe päeva jooksul ühendust saada. Järle juhatusse kuulub Mait Nilson, nõukogu liikmed on Oliver Kruuda, Tarmo Maasikamäe ja Andres Rannamäe.

Järle majandusaruandest selgub, et ettevõttes töötas eelmisel aastal 101 inimest. Missugune saatus neid inimesi ootab, selgub samuti kuu aja pärast.

Ida-Virumaa töötukassa Kiviõli büroo juhataja Virge Tiinase kinnitusel on neile Järle tegevuse peatamisest juba teatatud.

Raske aeg ka konkurendil. Kondiitri- ja kulinaariatooteid valmistava ASi Pihlaka omanik ja juht Arvo Saul on Järle tegevusega üldjoontes kursis, kuid ettevõtte majandusraskustest pole ta veel kuulnud.

Samas kinnitas Saul, et ka tema ettevõttel on praegu suhteliselt raske aeg. "Ootame, et 2011. aastal olukord turul stabiliseeruks ja paremaks muutuks. Minul seda usku aga ei ole, et erilist käibe kasvu tuleb," möönis ta.

Kruuda tahtis tähtaega pikendada. Eelmise aasta novembri alguses kirjutas Äripäev, et augusti lõpus pidi Oliver Kruuda enamusosalusega Luterma lunastama võlakirjad, mille nimiväärtus on 192 miljonit krooni, ent ei teinud seda. Kruuda kinnitas toona, et Järle emaettevõte otsib võimalusi võlatähtaja pikendamiseks.

Peaprobleemina nimetas Kruuda seda, et valdavalt puudub suurfinantseerimine. "Loodame, et siin aasta jooksul hakkab raha ehk siis majanduse vereringe liikuma ning saab ka midagi osta, müüa ja vahetada. Meil varasid on, aga lihtsalt pole ühtegi ostjat," sõnas ta novembri alguses.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing