LHV: euro tõi börsile kindlustunde

Alyona Stadnik 04. jaanuar 2011, 20:28

LHV analüütiku Kristo Oidermaa sõnul on euro tõstnud investoritele kindlustunnet aktsiate ostmiseks.

„Aastalõpp ja jaanuari algus on tavapäraselt olnud aktsiaturgudele soodne aeg. Nii et ühelt poolt toetab börsi tõusu sesoonne efekt, kuid kindlasti on oma mõju ka euro tulekul, mis investorite kindlustunnet on kergitanud,“ kommenteeris Oidermaa.

Eelmise aasta jaanuarikuu ralli on hea näide siinkohal, kus kohalikud investorid üritasid ennetada eurootsusega kaasnevat potentsiaalselt välisraha sissevoolu.

Oidermaa lisas, et kuna Tallinna börs on mahult üpris pisike, siis investorite meeleolude kõikumine toob kaasa suuremaid liikumisi kogu aktsiaturul. Näiteks eelmise aasta jaanuari tõus (+45%) tõi kaasa lausa eufooria mõõtmed.

LHV on positiivselt meelestatud uue börsiaasta osas – LHV Panga tootluse ootus Tallinna börsile on ca 35%.
„Kuna tõus on kestnud vaid kaks päeva, siis ei näe põhjust, miks aktsiahindade tõus ei võiks jätkuda,“ lausus Oidermaa.

Oidermaa sõnul tehingutekäibe järgi vaadates veab börsitõusu kohalik erainvestor, kes oli Balti turgudel valitsev ka eelmisel aastal.

„Usume, et välismaised institutsionaalsed investorid on varemgi Baltikumi atraktiivseks investeeringuks pidanud ning eurole üleminek toob Eesti uuesti investeerimishorisondile,“ märkis ta.
Siiski takistab suuremas mahus välismaiseid börsiinvesteeringuid just vähene investeerimisvõimaluste arv, kuna enamik ettevõtteid on välisfondide jaoks liiga väikesed ning aktsiad ebalikviidsed, lisas Odermaa.

Eilne edukas esimene €-kauplemispäev andis tooni ka täna: kõik Tallinna börsi aktsiad, ühe erandiga, on kallinemas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. January 2011, 20:29
Otsi:

Ava täpsem otsing