Oliver Kruuda pagariettevõte peatas tegevuse

Birjo Must 04. jaanuar 2011, 14:41

Jõhvis ja Kiviõlis tegutsev Oliver Kruuda suurosalusega pagariettevõte AS Järle lõpetas uue aasta alguses majandusraskuste tõttu tootmise ning valmistoodete väljastamise, ettevõtte töötajate saatus on lahtine.

“Jah, vastab tõele, et Järle peatas 1. jaanuaril tootmise,” rääkis anonüümseks jääda soovinud ettevõtte töötaja.

Tema kinnitusel ei ole veel praegu teada, mis edasi saab. “Hetkel tegevus peatati, kuid kui kauaks, selles ei saa veel kindel olla. Kuu aja jooksul otsustatakse, mis edasi tehakse,” rääkis ta.

Ettevõtte juhtkonna ega nõukogu liikmetega pole Äripäeval õnnestunud kahe päeva jooksul ühendust saada.

Majandusaruandest selgub, et ettevõttes töötas 2009. aastal 101 inimest. Missugune saatus töötajaid ootab, selgub samuti kuu aja pärast.

Ida-Virumaa Töötukassa Kiviõli büroo juhataja Virge Tiinase kinnitusel on neile Järle tegevuse peatamisest juba teatatud.

Kondiitri- ja kulinaariatoodete valmistamisega tegeleva AS Pihlaka omanik ja juht Arvo Saul on Järle tegevusega üldjoontes kursis, kuid ettevõtte majandusraskustest pole ta veel kuulnud.
Samas kinnitab Saul, et ka tema ettevõttel on hetkel suhteliselt rasked ajad. “Ootame, et 2011. aastal olukord turul stabiliseeruks ja paremaks muutuks. Reaalselt minul seda usku aga ei ole, et erilisi käibekasvusid tuleb,” möönis Saul.

Taust
Järle toodab Jõhvi kesklinnas asuvas tootmishoones pagari- ja kondiitritooteid ning omab tootmishoonet Kiviõlis, kus valmistatakse küpsiseid. Ettevõtte eelkäija oli Kohtla-Järve leivakombinaat, mis asutati pärast Teise maailmasõja lõppu.

AS Järle asutati 1994. aastal ja 2003. aastal omandas selle Kalev Chocolate Factory. Perioodil  2003-2010 kandis Järle nime AS Kalevi Jõhvi Tootmine.
Alates 1.augustist 2010 on taas kasutusel Järle kaubamärk ja ärinimi ning ettevõtte suuromanikuks on Luterma AS.
 
Järle müügitulu perioodil 1.07.2008 – 31.12.2009 moodustas 56 miljonit krooni ja aruandeaasta kahjum ulatus 2,7 miljonini.

Vandeaudiitori aruandest selgus, et audiitor loobus arvamuse avaldamisest AS Järle 2009. aasta majandusaruande kohta. Põhjuseks toodi asjaolu, et ettevõtte omakapital oli negatiivne ning lühiajalised kohustused mitteseotud osapoolte ees ületasid käibevara. Olukord viitas audiitori sõnul olulisele ebakindlusele. Samuti viidati aruandes faktile, et ettevõtte juhtkond oli jätnud põhivara kaetava väärtuse kontrolli tegemata, kuigi vara väärtuse langusele viitasid mitmed asjaolud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    07. January 2011, 10:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing