Alyona Stadnik • 5. jaanuar 2011 kell 7:58

Randpere: sotsioloog presidenti lahti lasta ei saa

Ärimees ja Reformierakonna juhatuse liige Valdo Randpere arvab, et sotsioloogil ei ole õigus presidenti lahti lasta kõne pärast, sest presidendi institutsioon on pikaajaline.

Sotsioloog Andrus Saar rääkis eile Vikerraadio saates «Uudis+», et tema hinnangul tuleks presidendi institutsioon Eestis kaotada, kuna president Lennart Meri oli mõjukam kui Toomas Hendrik Ilves.

Lennart Meri arvamus oli Saare hinnangul inimeste jaoks olulisem ning tema väljaütlemised olid sageli väga jõulised, siis president Toomas Hendrik Ilvese puhul see tingimata ei kehti ning aastavahetuse Ilvese tervituskõne jäi ka nõrgaks. Lisaks pole Saare hinnangul presidendil erilisi funktsioone järele jäänud, kuid samas nõuab selle institutsiooni ülevalpidamine riigilt suuri kulutusi.

Randpere ei kuulanud seekord presidendi aastavahetuse kõnet, sest ei viibinud Eestis. „Eelnevatel aastatel olen ikka suure huviga kuulanud,“ märkis Randpere.

Randpere arvates ei peaks presidenti institutsiooni Eestis absoluutselt ära kaotama sellepärast, et mõne sotsioloogi arvates on presidendi kõne nõrk või tugev.

„Ega Eesti Vabariigi president ei ole võetud ametisse selleks, et üks sotsioloog teda tööle võtaks ja lahti laseks,“ kommenteeris Randpere.

„Eesti põhiseadus ja presidendi institutsioon on ikka pikaajaline, määrav pole see, et üks aastavahetuse kõne on mingi sotsioloogi hammaste vahele jäänud,“ kommenteeris Randpere.

Hetkel kuum