Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
20. sajandil valis legendaarne viiuldaja David Oistrahh oma suvepuhkuse veetmise linnaks Pärnu, kus 1971. aastal sündis üks pikima traditsiooniga muusikafestivale Eestis. Nüüdseks on sellest saanud Euroopa riikide ja muusikute koostööna Eesti muusikakultuuri iga-aastane tähtsündmus. Esimest korda pealinnas korraldatav David Oistrahhi festival tähistab riike eraldava Läänemere muutumist kultuuri ühendavaks sisemereks.
Selle nädala alguses alanud festivalil esitavad muusikalisi merejutte lätlase Vasksi, soomerootslase Englundi, poolaka Penderecki, sakslase Beethoveni, eestlaste Grigorjeva, Kõrvitsa ja Tormise ning mitme teise sulest sama mere ääres sündinud muusikud.
Kontserdil "Pisarad ja meri. Lood Läänemere äärest" kuuleb Pärdi, Penderecki, Grigorjeva, Kõrvitsa, Eenvaldsi, Vasksi ja Lasmanise teoseid. Esinevad tšellist Allar Kaasik ühes Läti riikliku koori Latvijaga, dirigeerib Maris Sirmais.
Kulla hind tõusis kolmandas kvartalis viimase kaheksa aasta kiireimas tempos, jõudes septembris ka värskete rekorditeni. Kas praeguses tõusutsüklis on kullal veel ruumi kallineda ja mis saab edasi järgnevatel aastatel?