Vähi tõstis kõigi töötajate palka 20%

Silvia Kruusmaa 06. jaanuar 2011, 15:29

Ligikaudu 550 töötajaga AS Silmet tõstis alates 1. jaanuarist kõigi töötajate palka 20%, kuid mitmes teises Ida-Virumaa ettevõttes praegu palgatõusust ei räägita.

"Viimased kolm aastat ei saanud me töötajate palku tõsta, sest olukord haruldaste muldmetallide maailmaturul oli keerukas. Nüüd on aga asjad läinud paremuse poole," rääkis Silmeti nõukogu esimees Tiit Vähi ütles ERR-i uudisteportaalile.

Kontserni Silmet Grupp teistes ettevõtetes palgad sel aastal ei tõuse, sest Tiit Vähi sõnul olid need niigi Ida-Virumaa keskmisest kõrgemad.

Narva tekstiiliettevõtte Eurotekstiil juhatuse liige Igor Poleštšuk ütles, et firma on praegu kujunemisjärgus [eelmise aasta lõpus ostis Eurotekstiil Kreenholmilt sisseseade - toim] ning seetõttu palkade tõstmine päevakorras ei ole, nahatööstuse Nakro omaniku Aleksandr Brokki arvates on võimalik, et selle aasta sügisel tõstetakse töötajate palku 5-7%, kuid see sõltub tellimuste arvust.

Reedeses Äripäevas ilmub lugu Eesti suurimatest sotsiaalmaksu ja keskmise palga maksjatest. Silmet on Äripäeva koostatud palgatabelis 175. kohal ning sotsiaalmaksumaksjate edetabelis 90. kohal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. January 2011, 11:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing