AT&T kaotab ainuõiguse müüa iPhone, aktsia kukub

Rait Rebane 11. jaanuar 2011, 19:56

USA suuruselt teise telekommunikatsiooni teenuseid pakkuva AT&T aktsia on võtnud suuna alla poole kuna ettevõtte konkurent Verizon abb viimaks õiguse müüa Apple iPhone.

Ühendriikide suuruselt teise mobiilteenustepakkuja AT&T aktsia on sattunud langusesse, kuna suure tõenäosusega lõpetatakse homme ettevõtte kolm aastat kestnud ainuõigus müüa ülipopulaarseid Apple iPhone. Investorid usuvad, et see mõjub negatiivselt AT&T müüginumbritele

Verizon Communications’i ja Vodafone’i ühisettevõte Verizon Wireless hakkab müüma iPhone juba kehtivate lepingute järgi mille hulgas on ka piiramatu mobiilse interneti kasutus.
Analüütikute sõnul võib Verizon Wireless tehinguga saada juurde kuni 2,5 miljonit uut klienti kuna kolmandas kvartalis moodustasid AT&T uutest klientidest 40 protsenti iPhone ostjad.

„Usutavasti saab AT&T muudatusega hakkama suhteliselt hästi, kuid suure tõenäosusega võib esimeses ja teises kvartalis näha ka kahjumit,” teatas Reutersile Pacific Cresti analüütik Steve Clement.

Clement lisas, et 80 protsenti AT&T nutitelefone kasutavatest klientidest on seotud pere- või tööpakettidega ja seega on neil keerulisem koheselt operaatorit vahetada. Samuti teatas analüütik, et kolmandas kvartalis osteti AT&T-st 5,2 miljonit iPhone’i ja need ostjad on kohustatud kaheks aastaks jääma ettevõtte klientideks.

Lõunaks on AT&T aktsiahind kukkunud 1.59 protsenti 27,87 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. January 2011, 19:56
Otsi:

Ava täpsem otsing