Bangladeshi börs taastus krahhist

Romet Kreek 11. jaanuar 2011, 10:13

Dhaka aktsiaturg tõusis täna 15 protsenti, kuna regulaatorid kergendasid reegleid, mis suurendasid likviidsust, kirjutab Bloomberg.

Eile tegi sealne aktsiaturg viie aasta suurima kukkumise, mis viis börsil kauplemise peatamiseni. DSE üldindeks tõusis täna 15 protsenti, 7501,02 punktile. Eile kukkus aktsiaturg 8,9 protsenti.

Riigi väärtpaberijärelevalve pani investoritele südamele, et nad teeksid mõistlike otsuseid. Keskpank nõrgendas väärtpaberite tagatisel antavate laenude tagatisnõudeid. Ühtlasi lubab keskpank kommertspankadel anda ajutisel laenu ükskõik millise võimendusega võrreldes panga omakapitaliga.

Varem tõstis keskpank pankade kapitalireservide nõudeid, et piirata pankade investeeringuid aktsiaturule, mis tekitas likviidsusprobleemid ja tugevdas aktsiate kukkumist.

CNN kirjutas eile, et tuhanded vihased protestijad nõudsid Dhaka ja teiste suurlinnade tänavatel aktsiaturul kauplemise peatamist. Paljud väikeinvestorid süüdistasid tänaval, et suurinvestorid manipuleerivad turuga.

"Ma kaotasin kogu oma kapitali. Mul ei ole tööd. Ma võtsin sugulastelt 300 000 takat (4285 dollarit) laenu ja investeerisin selle," ütles investor Abdur Rahim CNNile. "Kaks kolmandiku kapitalist on läinud. Ma olen vaesunud. Kuidas ma saan laenu tagasi maksta?"

Arvatavasti võttis see väikeinvestor lisaks sugulastelt võetud laenule ka täiendavalt laene ostetud aktsiate tagatisel.

Eelmisel aastal tõusis Bangladeshi aktsiaturg 83 protsenti ja 2009. aastal 62 protsenti. Viimase kuue kauplemissessiooniga on aktsiaturg kukkunud 22 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    11. January 2011, 10:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing