Börs: Jaapani nõusolek tõi turule kindlust

Rait Rebane 11. jaanuar 2011, 23:07

Ühendriikide aktsiaturg näitas teisipäeva esimeses pooles tugevat tõusu, kuid õhtuks hoog rauges. Jaapani nõusolek osta eurotsooni võlakirju tõi Euroopa probleemidele mõningast lahendust, positiivseid uudiseid tõid ka esimesed kvartaliaruanded.

S&P500 suurimad tõusjad olid täna Sears Holding ja Apollo Group. Jaemüüja Sears teatas, et kergitasid kvartali ning aastatulemuste prognoosi, Apollo suutis juba näidata oodatust paremaid näitajaid. Apollo lõpetas päeva 13,36 protsenti kõrgemal 40,74 dollaril, Sears kerkis 6,27 protsenti 75,03 dollarini.

„Tundub, et tulemas on hea kvartalitulemuste periood,” teatas CNN-ile Financial Networki analüütiku Brian Gendreau.

Eile tõmbas turul hoo maha taas esile kerkinud EU probleemid nimelt võib ka Portugal vajada välisraha, et turgutada majandust. Täna teatas Jaapan, et on nõus ostma eurotsooni võlakirju, et aidata vältida võlakriisi laienemist.

„Suure tõenäosusega kerkivad iga paari nädala tagant esile Eurotsooni võlaprobleemid, kuid need kipuvad jääma USA majanduse ning ettevõtete tulemuste varju,” teatas Gendreau, „ma usun, et EU probleemid survestavad veel mõnda aega turgu.”

Kasvu näitas ka tarbeainete turg, toornafta ületas taas 90 dollari piiri, viimaseks hinnaks kujunes 91,25 dollarit. Kuld kerkis 0,56 protsenti 1382 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. January 2011, 23:07
Otsi:

Ava täpsem otsing