Trigon Top Pick fond oli maailmas viies

Romet Kreek 11. jaanuar 2011, 11:30

Financial Times kirjutas enne jõule, et Trigon Top Picks Fund pakkus 2010. aastal arenevate turgude aktsiafondidest paremuselt viiendat tootlust kogu maailmas, jäädes alla vaid kolmele Peruusse investeerivale ja ühele Ladina-Ameerika fondile.

4,5 miljoni dollarilise varade mahuga fondi juhib Jelena Fedotova. Fondi aastatootluseks kujunes 70 protsenti, selgub Trigon fondide detsembri kuuülevaatest.

Trigon Top 10 Fond tõusis aastaga 70,0%, edestades sellega märkimisväärselt turgu (MSCI Russia tõusis 25,6%).

„23. detsembri Financial tõi välja meie fondi kui tootluse järgi maailmas paremuselt 5. arenevate turgude aktsiafond, mis on nii meile kui ka meie klientidele oluline saavutus,“ kirjutas Trigon Fundsi fondijuht Mehis Raud.

Detsembris suurendasime positsiooni Power Machines'is, kuna see annab unikaalse võimaluse saada osa vana elektriinfrastruktuuri uuendamisest Venemaal, selgub raportist. Lisaks sellele teatas ettevõtte suuraktsionär Alexey Mordashov, et 2010. aasta kasum võib tulla 350 mln dollarit, mis on palju kõrgem kui 200 mln dollarit Bloombergi konsensuse ootus ja isegi suurem kui 326 mln dollarine EBITDA konsensusootus.

Trigon peab ettevõtet odavaks isegi konsensuse ootustel põhineval hinnatasemel. Ettevõte kaupleb sarnaste ettevõtete suhtes maailmas EV/EBITDA järgi 50-60% allahindlusega. Ootame, et ettevõte äratab investorite tähelepanu pärast 2010. aasta IFRS tulemuste avaldamist, teatas fond.

Novembri lõpus osales Trgion ka ING EMEA konverentsil, kus kohtus paljude Venemaa ja SRÜ riikide ettevõtetega. Investeerisime Kasahstani keskmise suurusega nafta ja gaasiettevõttesse Zhaikmunai, mis tõstab oma nafta ja gaasitootmist praeguselt 7500-lt barrelilt päevas 48 000ni ning see on ettevõtte jaoks pöördepunkt, teatas Trigon.

Järgmise 2-3 aasta jooksul loodab ettevõte viia oma tootmise 100 000 barrelini päevas. Ettevõttel on oma iseseisev transpordivõrk ja viimastel aastatel on ehitatud oma naftatrassi, raudteeterminali, hoidlaid, naftatöötlemise tehast ja gaasitrassi. Zhaikmunai toodab "magusat" tüüpi toornaftat, mis on kõrgema kvaliteediga kui Brent. Usume, et ettevõtte on atraktiivne ülevõtmise sihtmärk, kinnitas fond.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. January 2011, 13:37

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing