Kadri Bank • 14. jaanuar 2011 kell 7:56

Rootsi Raadio: krooniga on Eestis lõpp

Sellise rootslastest publiku jaoks kahemõttelise avalausega alustas Rootsi riigiraadio korrespondent reportaaži Eestist, kus täna on viimane päev, mil käibel on euro kõrval ka Eesti kroon.

"Minu puhul on üleminek läinud hästi. Meil ei ole probleeme olnud, sest hinnad on olnud esitletud mõlemas valuutas," ütles raadiole Tallinna poemüüja Liis Kask.

Kase poes ei ole keegi viimase nädala jooksul enam kroonides maksnud. Ka Eesti keskpank teatas esmaspäeval, et ringluses on rohkem eurosid kui kroone ja üleminek on läinud kogu riigis sujuvalt, vahendas Rootsi Raadio veebikülg.

Tallinnas elav Valeria Matsova, kes Rootsi Raadio reporteriga rääkides just õhtuks süüa ostis, ütles, et enne advendiaega oli kahtlus, et hinnad tõusevad, kuid ta ei ole täna suuri hinnaerinevusi näinud. "Hinnad tõusid läinud sügisel, nii et ma pole praegu erinevusi märganud," lisas ta.

Matsova kuulub nende hulka, kes arvab, et euro tulek on riigile hea, isegi kui tal on ka vastuargument praktilisuse poolelt: "Raskeid münte on nii palju, me ei ole sellega harjunud."

Hetkel kuum