Kuidas leida infot välisaktsiate kohta?

18. jaanuar 2011, 08:20

Et Äripäev enam paberväljaandes välisaktsiate tabeleid ei avalda, pakun välja mõned kohad internetis, kus on suhteliselt hõlbus jälgida USA, Rootsi ja Soome aktsiaid.

Kõige sarnasemalt vanale Äripäeva paberlehele on informatsioon esitatud Financial Timesi kodulehel aadressil http://markets.ft.com/ft/markets/researchArchive.asp, kus leiab ajalehtedele omases formaadis eelmise päeva ja ka varasema info aktsiate kohta nimekirjadena riigiti.

Tuleb valida kategooria (aktsiate jaoks Equities ja seejärel Raport. Valides selleks World Stock market Prices ja klikates kalendris soovitud kuupäevale, avaneb pdf-fail. Sealt leiate juba alljärgneva info börside lõikes – aktsia nimi, hind, muutus rahaühikutes (mitte protsentides!), 52nädala kõrgeim ja madalaim, aktsia dividenditootluse, P/E suhte ja aktsiate kauplemismahu.

Soome aktsiate nimekiri ei ole just pikk (globaalsele investoritele ei ole see eriti oluline turg), koosnedes kümnest aktsiast. Rootsi nimekiri on esindusliku, koosnedes 26 aktsiast. Selle infoallika puuduseks on ajast mahajäämine, nagu kõigil paberlehtedel (lehekülg on ajalehes ilmunud peegeldus veebis).

USA aktsiate kohta on kujunenud internetis klassikaliseks vaatluskohaks finance.yahoo.com. Siit leiab aktsiad, peamised indeksid ja indeksisse kuuluvad aktsiad. Tõsi küll, sellist koondtabelit ei ole ette jäänud, kus oleksid kõik aktsiad ühes 52nädala kõrgeima ja madalaima hinnaga ja aktsia hinna-kasumi suhtega. Kui konkreetset huvipakkuvat aktsiat vaadata, siis on see info hõlpsasti leitav. Finance.yahoo’s on võimalik ka koostada oma portfell.

Pean finance.yahoo.comist oluliselt paremini hoomatavaks ja visuaalselt nauditavamaks USA aktsiaturu jälgimise vahendiks www.finviz.com’i. Sellel lehel on päris hea valitavate parameetrite alusel aktsiate otsing ehk screener ning palju muudki põnevat. Iga aktsia kohta on oluliselt rohkem informatsiooni, kui finance.yahoo.comi’is.

Soome ja Rootsi aktsiaturgude jälgimise üheks võimaluseks on NasdaqOMXi kodulehekülg www.nasdaqomxnordic.com (kellel ei soovi nii pikka nime veebilehitseja aknasse sisse lüüa, siis ka www.hex.fi suunab samale lehele.

Aktsiad on grupeeritud segmenditi (vaikiv valik on suure turuväärtusega aktsiad, valiku saab teha ka turgude kaupa (Stockholmi puhul tuleks teha linnuke STO ette ja Helsingi puhul HEL ette)). Ka siin saab 52nädala kõrgeima ja madalaima hinna vaid konkreetse aktsia infot vaadates. Aktsiate hinna-kasumi suhte näite sealt otsida ei tasu. Küll aga tulevad sinna ilusasti börsiettevõtete teated.

Kunagi oli hea koht Soome aktsiaturu jälgimiseks eQOnline, mis on aga nüüd muundunud www.nordnet.fi’ks. Selle veebilehe heaks küljeks on mõningase tehnilise analüüsi tegemise võimalus Soome aktsiatele ning siit leiab mõningase otsimise järel ka aktsiate suhtarvud. Kogu info on mõistagi soome keelne.
Kes valdab rootsi keelt, neil soovitaks Rootsi aktsiate info hankimisel kasutada www.di.se. Trader.di.se aadressil leiab aripaev.ee Investoriga mõningal määral sarnase keskkonna, kus mõningase ringituulamise järel leiab ka aktsiate suhtarvud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. January 2011, 08:20
Otsi:

Ava täpsem otsing