Sky Plusi endine tootjafirma taotleb pankrotti

18. jaanuar 2011, 06:59

Sky Plus-i tootja OÜ First Media esitas vahetult enne jõule kohtule pankrotiavalduse.

Läbi valdusfirma Harald Tehverile kuuluva First Media pankrotiavalduse võttis Harju maakohus läinud reedel ka menetlusse. Läbivaatamisele läheb see 2. veebruaril toimuval istungil.

Skeem tõi maksunõude
First Mediat esindava vandeadvokaadi Helmut Pikmetsa sõnul oli pankrotiavalduse põhjuseks aastaid peetud maksuvaidlus. Ka Äripäev kirjutas sellest vaidlusest 2009. aasta suvel. Nimelt tuvastasid maksuametnikud, et firma viis aastatel 2001-2002 enda arvelt maksuvabalt välja 36 miljonit krooni (2,3 miljonit eurot). First Media ise väitis, et maksuametnikes kahtlusi tekitanud tehingud olid seotud reklaamiaja müümisega telekanalisse ORT TEM. Kohtus jäid peale siiski maksuametnike väited ja vaidlus lõppes 2008. aastal riigi võiduga. Sellest ajast on ettevõttel jäänud üles ka maksuvõlg, mis praeguseks moodustab üle 2,5 miljoni euro.

„Pärast maksuvaidluse lõppemist 2008. aastal on First Media kasutanud kõiki võimalusi maksuvõla ajatamiseks ja selle tasumiseks vahendite leidmiseks,“ lisas Pikmets. Nimelt proovis First Media kohtu abil vähendada maksudest tulenevat intressinõuet ja võlga ajatada. Mullu märtsis tehtud Tallinna ringkonnakohtu otsusega intressinõude vähendamist põhjendatuks siiski ei peetud. „Maksuvõla edasise ajatamise võimatuse tõttu oli First Media sunnitud oma majandustegevuse lõpetama,“ lisas Pikmets.

Programmi tellis teine firma
First Media juhatuse ainsat liiget Artur Eretit eile tabada ei õnnestunud.
Samuti ei saanud kommentaari küsida puhkusel viibivalt First Media ajutiseks pankrotihalduriks nimetatud Urmas Ustavilt.

First Media poolt Sky Media märgi all toodetud raadiojaamade tööd juhtiv Ilmar Kompus teemat kommenteerida oma sõnul ei saanud. Ta nentis vaid, et tema teada pankrotiavalduse esitamine raadiojaamade tööd ei mõjuta.

Ettevõtte esindaja Pikmets selgitas, et First Medialt tellis saateid kuni mullu novembri lõpuni teine firma - Raadioreklaami OÜ. Raadioreklaami OÜ kuulub äriregistri andmeil Heiki Abelile, kes Sky Media kodulehe järgi on seal tegev müügidirektorina.

Sky Plusi, Energy FM-i jt raadiojaamade eetrisageduslitsentse omab aga veel kolmas ettevõte - Tehverile kuuluv AS Taevaraadio. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. January 2011, 17:05

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing