Ülo Pärnits: pensionifonde ma ei usalda

Birjo Must 19. jaanuar 2011, 11:13

Ma ei ole kolmandasse pensionisambasse investeerinud, sest pensionisamba fondid ei tundu usaldusväärsed, arvas ettevõtja Ülo Pärnits.

“Praeguseks olen näiteks Äripäevast lugenud, et pensionisammastes investeeritakse kohtadesse, kuhu ei tohiks. Näiteks läks hiljuti vastu taevast Riia Piim ja nõnda kaotavad inimesed palju raha,” põhjendas Pärnits.

Pärnits investeerib enda sõnul raha ikka omal käel, kuna on kogu aeg ise otsuseid vastu võtnud. “Kõigepealt investeerin iseenda firmadesse, järgmine aste on Eesti firmad. Üldiselt tunnen neid firmajuhte ja firmasid ning tean, kuhu ma oma raha panen,” rääkis ta.

Niiviisi Eesti väärpaberitesse olen üpris palju investeerinud, hetkel on seis positiivne ja raha on ilusti kasvanud, lisas ta.

“Ebamäärastesse fondidesse pole paigutanud ja praegu võib ütelda, et jumala õnn, et ei kingi neile raha,” rääkis Pärnits.
 
Täna kirjutas Äripäev, et vaatamata majanduskasvule pole III pensionisammastesse värsket raha juurde tulnud – sammaste mahud on võrreldes möödunud aastaga küll kasvanud, aga seda tänu tootluse kasvule. 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    21. January 2011, 12:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing