Härra "ajastaja" ootab USA börsi kukkumist

Raivo Sormunen, Kadrin Karner 20. jaanuar 2011, 08:24

USA börse võib lähinädalatel tabada kiire ja vähemalt 11protsendine langus, arvab tehnilise analüüsi guru ning omanimelise turuajastamise indikaatori ja tarkvara välja töötanud Tom Demark.

Demarki sõnul annavad turu põhjasid ja tipptasemeid tuvastavad indikaatorid praegu esimest korda pärast 2007. aasta keskpaika USA aktsiaturu S&P 500 indeksile müügisignaali (2007. aasta sügisel algas mäletatavasti USA börsi 57protsendine langus).

Töö koos gurudega. Investeerimisässa George Sorose ja teiste tuntud nimedega koos töötanud Demark on üsna kindel, et ühe või kahe nädala jooksul läheb USA turg langusse. "Langus on üsna järsk," rõhutas analüütik uudisteagentuurile Bloomberg. Müügisignaalile viitab tema sõnul see, et nädalapõhiselt näitasid 14. jaanuaril kaks olulist indikaatorit, et viimase kahekümne üheksa kuu kõrgtasemeni tõusnud aktsiaturgu ootab peatselt ees kukkumine.

Langus vähemalt 11%. Demarki töö graafikutega on näidanud, et USA aktsiaturg liigub edasi 5,56 protsendi pikkuste nn sammudega ning aktsiaturg võiks langeda vähemalt kahekordse sammu võrra ehk 11 protsendi jagu.

Graafikutesse uskuva analüütiku indikaatorid baseeruvad indeksi sulgemishindade võrdlemisel eelnevate perioodide sulgemistasemete ja päevasiseste liikumistega.

Demarki kaks tehnilist näitajat (Sequential ja Combo) andsid esimest korda pärast 2009. aasta märtsi signaali turu pöördumisest. Toona näitas signaal täpselt ära tõusutrendi alguse, millest alates on praeguseks turg näidanud rohkem kui 90protsendist rallit.

Indeks on tõusnud seitse nädalat järjest. USA turgu laiapõhiselt jälgiv S&P 500 on tõusnud praeguseks seitsmel järjestikusel nädalal, mis teeb sellest pikima tõusuperioodi alates 2007. aasta maist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2011, 10:27
Otsi:

Ava täpsem otsing