Clinton: Eesti on maailma üks edumudeleid

Kadrin Karner 21. jaanuar 2011, 09:51

Eesti välisminister Urmas Paet kohtus Washingtonis USA riigisekretär Hillary Clintoniga, kes kiitis Eestit ja nimetas riiki maailma üheks suurimaks edumudeliks, teatas välisministeerium. 

Riigisekretär Clinton väljendas heameelt, et Ameerika Ühendriikidel on Eesti näol  usaldusväärne, loominguline ja lähedane liitlane. „Eesti on oma 20 taasiseseisvumisele järgnenud aastaga jõudnud maailma üheks suurimaks edumudeliks - e-valimiste, küberuuenduste, heade valitsemistavade, õigusriigi põhimõtete austamise ja vastutustundliku rahanduspoliitikaga,“ ütles ta. 

Rääkides NATOst tänas Clinton Eestit NATO välisministrite kohtumise eduka korraldamise eest eelmise aasta aprillis. Välisminister Paeti sõnul on positiivne, et USA on liitumas Tallinnas asuva NATO Küberkaitse Kompetentsikeskusega. „Küberkaitse peab saama NATOle olemuslikuks teemaks, millele pööratakse tähelepanu nii igapäevaselt kui ka küberkaitsealasel planeerimisel,“ ütles Paet kohtumisel.

Clinton pidas oluliseks Eesti tegevust Euroopa uute demokraatiate toetamisel, näiteks Euroopa Liidu idapartnerluse koolituskeskuse avamist Tallinnas järgmisel nädalal. 

Täna kohtub välisminister Paet New Yorgis ÜRO peasekretär Ban Ki-mooniga.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    21. January 2011, 09:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing