Kehv tulemus ei takista Philipsil dividendi tõstmast

Fredy-Edwin Esse, California 24. jaanuar 2011, 09:18

Maailma suurim valgustusfirma Royal Philips Electronicsi neljanda kvartali tulemus ei vastanud ootustele nõrga Lääne-Euroopa nõudluse tõttu, kuid dividende otsustati sellele vaatamata tõsta.

Amsterdamis baseeruv ettevõtte teenis puhaskasumina 463 miljonit eurot, võrreldes aastataguse 251 miljoni euroga. Bloombergi poolt küsitletud 17 analüütikut ootasid keskmiselt 513 miljonit eurot puhaskasumiks.

Philipsi neljanda kvartali käive kasvas läinudaastaselt 7,26 miljardilt eurolt 7,39 miljardini. Firma sõnul on arenenud turgudel ja eriti Lääne-Euroopas endiselt nõrk nõudlus.

"Me ootame, et arenevad turud aitavad meie käibel tõusta kõigis kolmes sektoris, samas kui arenenud turgude nõudlus väheneb," seisis firma pressiteates.

Philipsi tervishoiu- ja valgustusharu võistleb General Electricu ja Siemensiga ning firma on sattunud teatava müügikasvu tekitamise surve alla, sest aprillis astuvad ametisse uus tegev- ja finantsjuht.

Philipsi aktsia Amsterdamis on viimase 12 kuuga tõusnud 21%, 24,57 euroni, mis teeb firma turuväärtuseks 24,2 miljardit eurot. Firma juhtkond tegi tulemuste avalikustamise järel ettepaneku tõsta dividende 75 sendini aktsia kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. January 2011, 09:18
Otsi:

Ava täpsem otsing